Lekár zo San Diega používa iPhone 13 Pro na makro fotografie očí svojich pacientov

Lekár zo San Diega používa iPhone 13 Pro na makro fotografie očí svojich pacientov

Očný lekár a špecialista na inovácie v oblasti digitálneho zdravia zo Sharp Healthcare v San Diegu menom Dr. Tommy Korn sa v stredajšom príspevku na LinkedIn pochválil, že na makro fotografie očí svojich pacientov používa novú makro funkciu na iPhone 13, ktorú sme spolu s ďalšími novinkami nedávno popisovali v našom článku.

Korn v príspevku ďalej dodal, že na neho nová funkcia spravila dojem a iPhone 13 Pro Max môže inovovať starostlivosť o očí pacientov a telemedicínu. Na obrázku nižšie môžete vidieť ako to vyzerá pri vyšetrení a robení makro fotky. iPhone slúžil na fotky monitorujúce zotavovanie pacienta.

Makro režim v nových iPhone namiesto toho aby používal navyše objektív ako konkurencia, používa na dosiahnutie fotky ultra wide kameru ktorej záber v podstate oreže a o zvyšok sa už postará software.

Toto ale nieje ani zďaleka prvýkrát, čo bol Apple produkt využitý na lekárske účely. Dobrým príkladom je začiatok septembra, kedy posádka zo SpaceX používala počas misie Apple Watch a iPhone na skúmanie vesmírnych letov na človeka.