Ako sa vysporiada kurzor myši s výrezom na nových displejoch MacBooku Pro?

Ako sa vysporiada kurzor myši s  výrezom na nových displejoch MacBooku Pro?

Nové 14 a 16 palcové MacBooky Pro majú tento rok nový displej, ktorý disponuje podobným výrezom na vrchu displeja ako rada iPhone od roku 2017 s predstavením iPhone X. Nakoľko sme ešte v MacOS nevideli "notch", vyskytli sa otázky o tom, ako si s ním systém poradí pri aplikáciach a špeciálne pri kurzore myši.

Otázka sa šírila od predstavenia notebookov na sociálnych sieťach ako Reddit či Twitter. Na Reddite sa včera objavila výborná animácia, ktorá ukazuje štyri možnosti ako by si s kurzorom mohol systém poradiť:

More possibilities: how MacOS will manage the new notch with the cursor from mac

Včera večer sa však do diskusie zapojila aj dizajnérka Applu Linda Dong a na Twitteri potvrdila, že kurzor sa v MacOS pohybuje za výrezom, čo umožňuje jeho skrytie pod výrez. To tak môže prísť vhod vo viacerých prípadoch, ako napríklad keď potrebujete skryť kurzor pri pozeraní videa.

Apple sa snaží podľa možností výrez skryť. Keď spustíte aplikáciu v režime na celú obrazovku, systém vytvorí v hornej časti obrazovky čierny pruh v šírke výrezu, aby tam nevyčnieval. Vývojári však dostali voľnú ruku a môžu sami zvoliť či ich aplikácia využije čierny pruh, alebo využijú celú obrazovku za cenu čierneho výrezu na obrazovke.