Apple predstavil redizajnované MacBooky Pro s čipmi M1 Pro a M1 Max, MagSafe či HDMI portom

Apple predstavil redizajnované MacBooky Pro s čipmi M1 Pro a M1 Max, MagSafe či HDMI portom

Kalifornský gigant dnes predstavil dlho očakávaný redizajn svojich Pro notebookov s novými ARM čipmi.

Macbook Pro je oddnes dostupný v dvoch nových veľkostiach displeja, 16.2 a 14.2 palcov. Apple v podstate pridal všetky porty ktoré odstránil pri zmene dizajnu v roku 2016, teda HDMI, 3.5mm jack či čítačku SD kariet. Na pravej strane zariadenia sa nachádza spomínaný HDMI port, Thunderbolt 4 a čítačka na SD karty. Na ľavú stranu notebooku sa vrátil nabíjací MagSafe port, dva Thunderbolt 4 porty a 3.5mm jack. Apple sa rozhodol zbaviť sa Touch Baru a nahradil ho klasickými klávesami.

Macbooky sa dostali aj výrazných zmien v oblasti displeja. Jeho okraje boli zmenšené, na jeho vrchu sa nachádza výrez pre kameru s rozlíšením 1080p, širšou clonou a väčším snímačom. Samotný displej je mini-LED Liquid Retina XDR a ponúka podobne ako iPhone 13 Pro aj ProMotion, kedy sa obnovovacia frekvencia mení podľa potreby od 24 po 120 Hz. Počítače disponujú priestorovým zvukom, pri 16 palcovom modeli to zabezpečí až šestica reproduktorov.

MagSafe port nabije batériu z 0 na 50% vďaka rýchlo-nabíjaniu len za 30 minút. Pri prehrávaní videa ponúka menší model 17 hodín výdrže batérie a 16 palcový až 21 hodín.

Čip M1 Pro je rozšírený a výkonnejší variant čipu M1. Nachádza sa v ňom 10 jadrový procesor, 16 jadrové GPU a má podporu do 32 GB RAM. M1 Max má rovnaký 10 jadrový procesor, no až 32 jadrové GPU a podporuje až 64 GB RAM.

Predobjednávky na notebooky začínaju už dnes, ku prvým zákazníkom sa dostanú budúci týždeň. Najlacnejší model začína na 1999 dolároch.