Produkty, ktoré očakávame od Apple v tomto roku

Produkty, ktoré očakávame od Apple v tomto roku

Posledných pár rokov síce bolo do istej miery zatienených pandémiou koronavírusu, nezabránilo to však Applu prepracovať väčšinu svojej produktovej rady. Po roku 2021 môžeme povedať, že sa už udiala viac ako polovica prechodu od Intel procesorov ku Apple ARM procesorom s M1, M1 Pro a M1 Max, ktoré napĺňajú všetky očakávania.

Na jeseň sme mohli vidieť nové AirPods, HomePod mini, novú radu iPhonov, vylepšené iPady a aktualizované Apple Watch. V tomto článku sa pozrieme na to, čo očakávame, že Apple uvedie na trh v roku 2022.

iPhone 14

O tohtoročnej rade iPhone sa hovorí, že pôjde o vcelku zásadnú zmenu dizajnu. Známy analytik Ming-Chi Kuo vo svojich textoch píše o dvoch 6.1 a 6.7 palcových telefónoch a zrušení mini modelu.

Zostava by sa tak mohla skladať zo 14, 14 Max, 14 Pro a 14 Pro Max. Nový 6.7 palcový 14 Max by mal podľa analytika stáť okolo 900 eur. Tieto zmeny taktiež potvrdil aj známy leaker Jon Prosser a naznačil, že by rada mala mať podobný dizajn ako obľúbený iPhone 4.

Mali by sme uvidieť aj nový dizajn displeja, kedy vpredu uvidíme iba výrez na kameru ako na mnohých android telefónoch a Face ID senzory budú ukryté pod displejom. Predpokladá sa že Apple pod 7 rokoch zvýši počet megapixelov zadnej kamery z 12 až na 48.

Apple Watch Series 8

Rada Apple Watch by mala byť taktiež prepracovaná. Podľa Kua by sme na jeseň mohli uvidieť až 3 modely - SE, Series 8 a športovú verziu. Ohľadom dizajnu toho stále moc nevieme, no mnohí predpokladajú že by sme mohli uvidieť prechod na hranaté okraje ako pri iPhone. Očakáva sa aj pridanie snímača telesnej teploty, ktorý umožní nové možnosti sledovania zdravia a kondície.

AirPods Pro

O druhej generácii AirPods Pro sa na technických weboch píše už vyše roka, no Apple ich stále nepredstavil a tak sa očakávané predstavenie posúva na rok 2022.

Druhá generácia by mohla priniesť zaoblenejší dizajn, tak ako majú Google Pixel Buds alebo Samsung Galaxy Buds. Nový dizajn však nieje potvrdený žiadnym z vyššie spomínaných analytikov a Apple mal problém zmestiť hardvér už do toho aktuálneho. Ohľadom nových funkcií toho stále moc nevieme, iba že niektoré by mali súvisieť s fitness.

M1 iMac Pro

Apple v minulom roku predstavil 24 palcový iMac, ktorý tak nahradil 21 palcový model s Intel procesormi. Tento rok očakávame aj novú verziu 27 palcového iMacu, ktorý by však nemal mať zväčšený displej ako jeho menší súrodenec.

Analytici očakávajú 27 palcový mini-LED displej s tenkými čiernymi okrajmi, podobným dizajnom ako Pro Display XDR a 120 Hz Pro Motion tak ako na M1 MacBookoch Pro. Apple testoval Face ID aj pre Mac, no zatiaľ nieje isté či sa na počítačoch niekedy táto technológia objaví, keďže v posledných notebookoch napriek výrezu v hornej časti obrazovky nebola.

27 palcový iMac by mal mať rovnaké čipy a podobné obsadenie portov ako posledné MacBooky Pro.

M1 Mac Pro

Modely Mac Pro stále používajú Intel čipy a rok 2022 by mohol byť rokom kedy prejde aj high-end desktop počítač na ARM Apple procesory.

Podľa analytikov sa pripravujú dve verzie Macu Pro. Prvá by mala byť priamym nástupcom modelu z roku 2019 s modulárnym dizajnom bez veľkých dizajnových zmien.

Druhá verzia by mala mať podobný dizajn no mala by byť zhruba o polovicu menšia a mohla by pripomínať Power Mac G4 Cube, čo by vyvolalo množstvo nostalgie.

Väčší Mac Pro by mal mať naďalej Intel čipy v podobe Ice Lake SP. Menšia verzia bude mať Apple procesory s 20-40 CPU jadrami a 64-128 GPU.