Zrýchlite svoj iPhone týmito jednoduchými krokmi

· 3 min read
Zrýchlite svoj iPhone týmito jednoduchými krokmi

Svoje inteligentné telefóny používame na dennej báze. Na tom by ešte nič nebolo, lenže keď vyťahujete svoj telefón 30-krát do dňa, každý deň počas dvoch rokov, môže sa to odzrkadliť aj na celkovom výkone prístroja. Preto sa treba o svoj telefón príležitostne postarať trošku viac, prečistiť ho, reštartovať. Čo teda robiť v prípade, že váš dvojročný iPhone už nefunguje ako nový?

Vymažte fotografie a videá

Ako sme už spomínali, prečistenie telefónu nikdy nezaškodí. Zbavíte sa fotiek, ktoré vám zbytočne zaberajú kopu miesta v telefóne. Veď aj tak ich môžete zálohovať na niektorom z cludov. Ale aj tu platí jedno pravidlo, nikdy nevymazávajte ani jednu zo svojich selfie.

Vymažte veľké aplikácie

Ďalší logický krok, keď máte v telefóne veľa aplikácií a každá zaberá viac ako 200 megabajtov. Nemôžete sa potom čudovať, že váš iPhone ide pomalšie, ako keď ste ho prvýkrát zapli. Na to, aby ste zistili, koľko miesta niektorá aplikácia zaberá, choďte do Nastavenia >Štatistiky >Spravovať úložisko.

Neukladajte správy navždy

iPhone má predvolené, že vaše správy ukladá navždy. Pokiaľ nejde o dôležité informácie (ktoré ale aj tak nemajú v správach čo robiť) alebo o ľúbostné konverzácie s vašou polovičkou, spravíte dobre, keď interval ponechania správ v telefóne nastavíte na 30 dní. Urobíte tak v Nastavenia >Správy >Ponechať správy >30 dní.

Vymažte pamäť cache v prehliadači

Ak svoj iPhone už máte nejaký ten čas a prehliadač používate denne, určite mu prospeje vymazanie údajov zo stránok. V prípade, že používate Safari, choďte znova do Nastavenia >Safari >Vyčistiť históriu a dáta webstránok.

Vypnite automatické aktualizovanie aplikácií

Jedna z vecí, ktoré robím medzi prvými, keď zapnem nový telefón či tablet. Pokiaľ máte túto možnosť zapnutú, iPhone bude automaticky aktualizovať aplikácie aj v pozadí. Aby ste túto službu vypli, choďte do Nastavenia >iTunes a AppStore > Aktualizácie.

Raz za čas iPhone reštartujte

Ak patríte medzi ľudí ako ja, že svoj telefón vypínam minimálne, zbystrite pozornosť. Niekedy dajte svojmu telefónu šancu "vydýchnuť si". Môže sa totiž stať, že v pozadí už dlho bežia nejaké procesy, ktoré nie sú potrebné.

Aktualizujte svoj softvér

iPhone sa kupuje aj kvôli tomu, že naň výrobca nezabudne len tak a sľubuje minimálne dvojročnú podporu. Využite to! Síce v poslednom čase je tých aktualizácií ako smetí a niektoré možno viac ublížia, ako urobia dobre, zvyčajne telefónu pomôžu.

A keď nepomáha nič iné...

Ak robíte zálohu telefónu často, no v poslednej dobe sa vám zdá, že ide pomalšie, navráťte sa k poslednej verzii zálohy. Na počítači otvorte iTunes a ďalej sa riaďte podľa obrázka. Na ľavej strane nájdete možnosť "Obnoviť iPhone".

Tak, to by bolo všetko zo všeobecných rád na zrýchlenie telefónu. Samozrejme, možností je viac, ale potom už ide aj o väčší zásah do systému, napríklad v podobe jailbreaku.

Zdroj: businessinsider.com