Zrýchlite nabíjanie svojho smartfónu až dvojnásobne

· 2 min read
Zrýchlite nabíjanie svojho smartfónu až dvojnásobne

PompAdapter - takto nazvali tvorcovia projektu zariadenie, ktoré dokáže zvýšiť rýchlosť nabíjania až dvojnásobne. Má tvar bežného USB kľúča, ale s tým rozdielom, že má aj vstupný konektor.

Zariadenie funguje na princípe zvyšovania prúdu na maximum, ktoré sa využívalo aj v minulosti v rôznych neoriginálnych nabíjačkách. Problémom týchto nabíjačiek ale bolo to, že pri dlhodobom používaní značne znižovali životnosť batérie. O tom, či aj tento „urýchľovač” nabíjaním znižuje životnosť batérie, sa tvorcovia, bohužiaľ, nezmienili.

indiegogo.com

indiegogo.com

indiegogo.com

indiegogo.com

indiegogo.com

Zariadenie môžete použiť na akejkoľvek nabíjačke, ktorá používa rozhranie USB. PompAdapter jednoducho zasuniete do USB konektora bežného adaptéra, počítača či adaptéra v 12 V zásuvke v aute. Potom sa zariadenie samo dokáže nastaviť a prispôsobiť svoju rýchlosť nabíjania v závislosti od zdroja prúdu a zariadenia, ktoré nabíja. Čiže v prípade, že nabíjate iPhone, bude PompAdapter používať iné nastavenia, ako keď nabíjate iPad.

Tvorcom sa podarilo vyzbierať už viac než 600 % z cieľovej sumy 3 500 USD. V prípade, že si chcete toto zariadenie objednať, stačí si nachystať 20 USD a vyplniť dodaciu adresu v objednávke. Samozrejme, pri väčšom odbere dostávate množstevné zľavy. Prvé PompAdaptery sa podľa predpokladov začnú odosielať v lete tohto roka.

Zdroj titulnej foto: knowledgecage.com

**Zdroj: indiegogo.com