Máli sa vám 16 GB iPhone? Číňania prišli so zaujímavým riešením

· 1 min read
Máli sa vám 16 GB iPhone? Číňania prišli so zaujímavým riešením

Sú dva druhy ľudí. Ľudia, ktorí si pýtajú jednu žuvačku, a ľudia, ktorí si pýtajú minimálne dve ktorí si kupujú iPhone kvôli tomu, lebo vedia, do čoho idú, a sú ochotní si priplatiť. A potom tu je druhá skupina, v ktorej si ľudia kupujú iPhone len preto, aby bol, prípadne študenti, ktorí nemajú peniaze, ženy, ktoré chcú mať pekný telefón s jednoduchým systémom, alebo ľudia, ktorým to stačí.

No ak patríte do niektorej podskupiny z druhej skupiny (začína sa nám to komplikovať), máme pre vás riešenie. Trošku zdĺhavejšie, finančne náročnejšie, divnejšie, ale je tu. Hovoríme o Číňanoch, ktorí zasa prišli na spôsob, ako vyriešiť i takmer neriešiteľné.

Za 100 dolárov vám na čiernom trhu v Číne urobia "šikmáči" zo 16 GB iPhonu najvyšší pamäťový variant, 128 GB miesta. To je celkom výhodná ponuka pre Číňanov. Vlastnenie iPhonu u nich predstavuje sociálny status a väčšina urobí čokoľvek pre to, aby si iPhone mohli dovoliť. Týmto spôsobom ušetrili nejakú tú stovku.

Akýkoľvek zásah do telefónu je však veľké riziko a o záruke nemusíme v tomto prípade ani hovoriť. Niekoľko používateľov uviedlo, že po výmene čipu čiastočne prišli o funkcionalitu iCloudu. V konečnom dôsledku ale nejde o nič závažné.

Niektorí z vás, ktorí už-už kupovali letenku, zostanú sklamaní. Tento upgrade je totiž zatiaľ určený iba pre iPhone 6 a 6 Plus. Veríme ale, že onedlho sa dočkáme aj výmeny pamäte pre "esko".

Najľudnatejšia krajina sveta teda znova prišla na spôsob, akým upútať pozornosť a prekvapiť. Číňania vs Apple 1:0.

Zdroj: cultofmac.com