Máli sa vám 16 GB iPhone? Číňania prišli so zaujímavým riešením

Máli sa vám 16 GB iPhone? Číňania prišli so zaujímavým riešením

Sú dva druhy ľudí. Ľudia, ktorí si pýtajú jednu žuvačku, a ľudia, ktorí si pýtajú minimálne dve ktorí si kupujú iPhone kvôli tomu, lebo vedia, do čoho idú, a sú ochotní si priplatiť. A potom tu je druhá skupina, v ktorej si ľudia kupujú iPhone len preto, aby bol, prípadne študenti, ktorí nemajú peniaze, ženy, ktoré chcú mať pekný telefón s jednoduchým systémom, alebo ľudia, ktorým to stačí.

No ak patríte do niektorej podskupiny z druhej skupiny (začína sa nám to komplikovať), máme pre vás riešenie. Trošku zdĺhavejšie, finančne náročnejšie, divnejšie, ale je tu. Hovoríme o Číňanoch, ktorí zasa prišli na spôsob, ako vyriešiť i takmer neriešiteľné.

Za 100 dolárov vám na čiernom trhu v Číne urobia "šikmáči" zo 16 GB iPhonu najvyšší pamäťový variant, 128 GB miesta. To je celkom výhodná ponuka pre Číňanov. Vlastnenie iPhonu u nich predstavuje sociálny status a väčšina urobí čokoľvek pre to, aby si iPhone mohli dovoliť. Týmto spôsobom ušetrili nejakú tú stovku.

Akýkoľvek zásah do telefónu je však veľké riziko a o záruke nemusíme v tomto prípade ani hovoriť. Niekoľko používateľov uviedlo, že po výmene čipu čiastočne prišli o funkcionalitu iCloudu. V konečnom dôsledku ale nejde o nič závažné.

Niektorí z vás, ktorí už-už kupovali letenku, zostanú sklamaní. Tento upgrade je totiž zatiaľ určený iba pre iPhone 6 a 6 Plus. Veríme ale, že onedlho sa dočkáme aj výmeny pamäte pre "esko".

Najľudnatejšia krajina sveta teda znova prišla na spôsob, akým upútať pozornosť a prekvapiť. Číňania vs Apple 1:0.

Zdroj: cultofmac.com