Zmena v Apple Store značí, že iPod má najlepšie za sebou.

· 1 min read
Zmena v Apple Store značí, že iPod má najlepšie za sebou.

Apple Stores sú známe svojím designom a obsluhou, ktorá je milá a aj napriek tomu, že jej správanie vyzerá absolútne prirodzene, v skutočnosti musí dodržiavať prísne pravidlá. Legendárne obchody s logom nakusnutého jabĺčka teraz čaká pár zmien, ktoré si všetci, ktorí mali vo zvyku navštevovať Apple Store v zahraničí veľmi rýchlo všimnú.

V prvom rade by mal Apple odstrániť takzvané Smart Sign, čo boli vlastne iPady, ktoré slúžili ako infografika k produktu, pri ktorom sa nachádzali. Mohli ste na nich nájsť napríklad parametre, funkcie a cenu MacBooku. Problém bol však v tom, že si veľa zákazníkov myslelo, že iPady sú na vyskúšanie a neslúžia ako Smart Sign. Skúšali ich teda používať, čo samozrejme nebolo možné. Po novom tak nájdete všetky informácie a prezentáciu o produkte priamo na jeho displeji. Vďaka tomu sa odstráni nielen už spomínaný problém, ale tiež vznikne na stole viac miesta, napríklad pre iné produkty.

Ďalšou zmenou by mal byť spôsob uchovávania iPhonov. Tie sa odteraz budú nachádzať v nových dockoch, ktoré sú vytvorené špeciálne pre potreby Apple Store.

Posledná zmena sa týka iPodov. K tým sa Apple už nebude správať ako k plnohodnotnému produktu, ale iba ako k príslušenstvu. iPody teda teraz nájdete na bočnej stene medzi ostatným príslušenstvom. Zmení sa aj spôsob platby. Doteraz ste si objednali iPod a následne ho vyzdvihli pri pokladni, teraz si ho budete musieť vybrať z regálu a zaplatiť zaň. Je to teda ďalší náznak toho, že Apple už iPodom neprikladá tak veľkú dôležitosť. Iba nedávno tiež nahradil na svojich stránkach tlačídlo iPod tlačidlom Music, ktorým prezentuje svoju novú hudobnú službu.