Zločin s Apple produktmi v hodnote 683 000 eur odhalený

· 1 min read
Zločin s Apple produktmi v hodnote 683 000 eur odhalený

Polícia v meste Tigard v štáte Oregon v Spojených štátoch amerických chytila zločincov so 470 kusmi mobilných telefónov iPhone a s veľkým množstvom darčekových poukazov na nákup produktov od spoločnosti Apple. Poukazy v hodnote asi 533 000 eur boli kúpené pomocou sfalšovaných kreditných kariet z južnej Kalifornie. Tigardský policajný vyšetrovateľ T. J. Hahn pre miestne noviny KOIN 6 uviedol, že takéto krádeže sú obrovským problémom a že pri tomto druhu zločineckej aktivity miznú bilióny dolárov.

Zločincov sa podarilo odhaliť v nákupnom stredisku Washington Square, kde si policajní príslušníci všimli podozrivého muža, ktorý si prostredníctvom mnohých darčekových poukazov v miestnom Apple Store kupoval mobilné telefóny. On a jeho komplic doviedli políciu k svojmu autu, kde sa nachádzali ďalšie darčekové poukážky a igelitové tašky plné produktov od firmy Apple. Muži potom súhlasili, že s políciou budú spolupracovať, a doviedli ju do neďalekého skladu kuriérskej doručovacej služby FedEx, kde sa našlo spomínaných 470 kusov mobilných telefónov a veľké množstvo darčekových poukazov. Tovar v hodnote 683 000 eur bol pripravený na odoslanie do Hongkongu, odkiaľ by pravdepodobne mierili na čínsky čierny trh. Polícia zatiaľ nikoho nezatkla a snaží sa širšie preskúmať túto kriminálnu skupinu.

The Ghost Logo

Podobné pokusy, či už úspešné, alebo neúspešné, sú časté, pretože produkty spoločnosti Apple sú drahé a v niektorých krajinách býva dopyt väčší ako ponuka. Prostredníctvom pašovaných kradnutých produktov sa dajú obe tieto prekážky odstrániť.

Zdroj: appleinsider.com, cultofmac.com, iphonehacks.com, macnn.com, mactrast.com, wikipedia.org

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read