Zlaté časy za Steva Jobsa sú nenávratne preč. Aké problémy čakajú Apple?

Zlaté časy za Steva Jobsa sú nenávratne preč. Aké problémy čakajú Apple?

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, ako sa zmenili produkty od Applu po smrti legendy, muža, ktorý Apple dostal až na samotný vrchol, Steva Jobsa?
Keď sa pozriem na iPhone 4s (ktorý som utopil pred 3 rokmi v jazere) a na najnovší iPhone 7, viem len sotva nájsť v dizajne niečo podobné. IPhone 5 a iPhone 5s sa ešte držali Jobsovho konceptu, ale novšie kúsky sú už celkom niekde inde.

A nie je to len o dizajne iPhonov. Firma sa kompletne zmenila.

youtube.com

Hugh Dubberly, dizajnér Applu za zlatej éry Jobsa sa vyjadril a zhodnotil, že Apple je v nebezpečenstve. Samsung ho môže predbehnúť:

Ono to nie je o tom, že by sa Samsung nejako závratne zlepšil, ale skôr o tom, že sa Apple po odchode Jobsa na večný odpočinok zmenil od základov.

Dubberly taktiež pracoval aj pre Samsung. Tvrdí, že viac ako polovica rozhodnutia zákazníka pre daný smartfón záleží na jeho dizajne, v čom podľa neho Samsung po vydaní modelu S8 vyniká viac.

Analytici tvrdia, že ak bude chcieť Apple prekonať Samsung, bude musieť prísť z nejakým novým prvkom, ktorým sa úplne odlíši a znovu tak získa svoju originalitu a nenahraditeľnosť. Rok starý iPhone 7 totižto už riadne zaostáva za Samsung Galaxy S8 v mnohých testoch.

9to5google.com

Na druhú stranu, Samsung tiež nie je dokonalý. Zákazníci ich najnovšiu vlajkovú loď tak ružovo nevidia, čo potvrdzuje aj jemne stagnujúci predaj. Vďaka tomu sa Samsung rozhodol predčasne vypustiť do sveta Samsung Note 8. Chce si totižto zaistiť lepšiu pozíciu na trhu, kým nepríde dlho očakávaná nová mašinka od Applu.

Hugh Dubberly pracoval ako pre Apple, tak aj pre Samsung. Ja osobne verím, že Apple zabojuje a dosiahne späť svoju starú dominanciu.

Čo si myslíte vy?


Zdroj titulnej foto: [baltimoresun.com](http://darkroom.baltimoresun.com/2012/10/40-memories-from-the-legacy-of-steve-jobs/#1) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/17/apple-post-steve-jobs/)**