Žiadny priateľ online? Na Facebooku si pokecáš aj s botom

· 1 min read
Žiadny priateľ online? Na Facebooku si pokecáš aj s botom

A je to tu! Konečne sa aj najznámejšia sociálna sieť dočkala svojich vlastných botov. Facebook ich predstavil počas vlastnej konferencie F8, ktorá sa odohrala pred niekoľkými dňami.

Samotní boti nie sú v dnešnej dobe ničím novým. Po celom internete ich môžeme nájsť hromady, a to aj v slovenskom jazyku. Dokonca aj viaceré konkurenčné chatovacie aplikácie už ponúkajú podobnú službu. Spomeňme napríklad aplikáciu Kik. Aj napriek tomu ale môže ešte Messenger zamiešať karty. Je to najväčšia aplikácia na chatovanie a ukrýva obrovský potenciál.

computerera.co.in

Na konferencii F8 zároveň Facebook vyzval vývojárov, aby začali pracovať na tvorbe vlastných botov. Každý vývojár si teda môže na najväčšej sociálnej sieti vytvoriť vlastného. Pred tým, ako sa ale dostanú do obehu, ich musí Facebook schváliť.

Tejto možnosti sa chytilo už viacero facebookových stránok. Spomeňme napríklad televíznu spoločnosť CNN, ktorej môžeš skúsiť napísať napríklad "top stories", a bot ti pošle naspäť najväčšie udalosti dňa. Zaujímavý je aj bot služby 1-800-Flowers.com, kde si môže užívateľ objednať doručenie kvetov.

Bohužiaľ, všetky tieto boty sú zatiaľ len v angličtine a poskytujú ich zahraničné služby. Je ale otázkou času, kedy preniknú aj k nám a naplno sa rozrastú.


Zdroj titulnej foto: digiday.com
Zdroj: appadvice.com