Zhrnutie: Všetko, čo vieme o novom iPhone

Zostávajú len dva dni do veľkej konferencie, na ktorej bude predstavený nový iPhone 7 a 7 Plus. Tešíš sa rovnako ako my v redakcii? Tak sa poď s nami pozrieť na to, čo už o novej vlajkovej lodi od Apple vieme. ;-)

Nový iPhone síce neponúkne veľkú zmenu vzhľadu, no predsa len v ňom bude mnoho iného. Kde vlastne začať? Poďme najskôr k vzhľadu. Ako sme už spomínali, nebude to fatálna zmena. Pôjde len o zmenené biele prúžky, teda antény a fotoaparát, o ktorom si taktiež niečo povieme. Zadná strana smartfónu bude jednoduchá, no krásna. Predná časť takmer nezmenená, až na nový Home Button (pozri nižšie) a spodná časť, tam nastane veľká zmena, keďže iPhone 7 príde o 3,5 mm jack.

Zdroj: designbolts.com

Ako sme vyššie spomínali, zmenou prejde aj fotoaparát. Ten by mal byť duálny, no, bohužiaľ, iba na väčšom modeli. Fotoaparáty budú mať 12 Mpx a budú lepšie fotiť aj v tme. Okrem toho by mali mať aj vylepšený blesk.

Ďalšia info o iPhone 7 sa týka nového Home Button. Ten už nebudeme môcť stlačiť tak, ako sme boli zvyknutí. Domovské tlačidlo by malo byť dotykové a odozvou by nám mala byť vibrácia. Bude disponovať funkciou 3D Touch a bude zarovno displeja.

Zdroj: twitter.com

Najviac riešenou vecou o iPhone 7 boli slúchadlá. Najskôr sa špekulovalo o Lightning EarPods, ku ktorým by sa pribaľovali aj redukcie. Nakoniec to vyzerá na bezdrôtové slúchadlá s názvom AirPods. Zatiaľ však presne nevieme, či budú v balení iba pre iPhone 7 Plus alebo aj pre menší model.

Vyššie sme už spomenuli aj 3,5 mm jack. Ten naozaj nový iPhone mať nebude. Nie každý je s touto informáciou stotožnený, no je to potvrdená informácia, takže sa s ňou treba vyrovnať. Je to len zvyk.

Zdroj: cydiaplus.com

Okrem všetkých týchto informácií vieme aj to, že nové iPhony budú k dispozícii s väčšou pamäťou. Konečne! Najnižšia pamäť bude 32 GB, väčšia 128 GB a tá najväčšia až 256 GB. No, len tá cena, to bude horšie...

Zdroj: technobuffalo.com

Diskutabilné sú farebné varianty, ktoré pravdepodobne budú obohatené o jednu farbu. Nové iPhony budú k dispozícii v zlatej, striebornej, ružovo-zlatej, vesmírnej šedej a pravdepodobne aj v čiernej farbe. To však s istotou tvrdiť nemôžeme.

Samozrejme, nový bude aj iOS 10 a iPhony dostanú rýchlejší A10 procesor. Okrem týchto informácií, ktoré vieme o iPhone 7 (a 7 Plus), nám Apple na konferencii predstaví aj iné podrobnosti. Ak máš v pláne kupovať nový iPhone alebo si proste len milovníkom Apple produktov, rozhodne nezabudni na sledovanie našej stránky počas konferencie a po nej.

--- Zdroj titulnej foto: [iphone7sinfo.com](http://iphone7sinfo.com/official-apple-iphone-7-announcement/) **Zdroj: [thinkapple.sk](thinkapple.sk)**
Daška Vanková

Daška Vanková

Apple = ❤️