Zdieľanie WiFi s kamarátmi bude v iOS 11 jednoduchšie

Zdieľanie WiFi s kamarátmi bude v iOS 11 jednoduchšie

Posledné dni sa v Apple svete nepíše a nerozpráva o ničom inom, ako o novinkách predstavených na WWDC spred pár dní. A výnimkou nie je ani iOS 11. Okrem rôznych nových funkcií nám ponúkne aj jednu skvelú vec - zdieľanie WiFi.

Určite poznáš ten pocit, keď k tebe príde kamarát/ka a pýta heslo na WiFi. V iOS 11 to bude vyriešené veľmi originálne. Jednoducho ťa o heslo požiada priamo svojim iPhonom, či iPadom. Ako? Tak, že keď sa bude chcieť pripojiť k tvojej WiFi sieti, namiesto zadania hesla stačí keď odomkneš svoj iPhone, na ktorom ti vyskočí tabuľka, aký užívateľ sa chce k WiFi pripojiť. Ak s týmto pripojením súhlasíš, stačí kliknúť na možnosť odoslania hesla a tým sa tvoj kamoš, či kamoška pripojí k tvojej domácej "wifine".

Zdroj: 9to5mac.com

Možno sa to zdá zdĺhavé, ale je to rýchlejšie, ako samotné ťukanie hesla (a ešte ak má neboj 20 a viac znakov, zložených z písmen a čísel). Jedinou podmienkou je, aby obe zariadenia mali nainštalovaný iOS 11 a tiež blízkosť zariadenia, ktoré sa chce pripojiť. Tak chce Apple zamedziť skúšaniu pripájania cudzích osôb na tvoju WiFi.


Zdroj titulnej foto: imangoss.net
zdroj: 9to5mac.com