Zbohom, iPhone 5! Príchod iOS 11 predurčil osud tohto modelu

Zbohom, iPhone 5! Príchod iOS 11 predurčil osud tohto modelu

Akoby to bolo včera, keď celý svet zaplavili meme, zosmiešňujúce výzor vtedy nového iPhonu 5. Čas však beží rýchlo, a dnes je to už takmer 5 rokov, čo bol tento model v septembri 2012 predstavený svetu. Rok 2017 bude ďalším rokom, ktorý bude preň osudným - operačný systém iOS 10.3.3. je takmer stopercentne posledným, ktorým bude iPhone 5 podporovaný.


Vylepšeniam, ktoré prídu s iOS 11, sa však nevyhne len iPhone 5. Nový operačný systém vyradí aj iPhone 5C a iPad 4 - posledné zariadenia, ktorých funkcia bola založená na 32 bitovom procesore. Čo tiež znamená, že iOS 11 je určený len pre platformy so 64 bitovým procesorom, pričom prvý iPhone, do ktorého bol tento procesor zavedený, a teda stále bude podporovaný novým softvérom, je iPhone 5s.


Zdroj: imore.com


Pokiaľ však patríte k ľuďom, ktorí sa odmietajú podriaďovať neprestajnému tlaku výrobcov a okolia ku kúpe nového modelu, kým vám ten “staručký”, no neustále 100% funkčný model slúži, prípadne si nepotrpíte na technologické novinky, a ste teda ešte stále vlastníkom iPhonu 5, nezúfajte. Máme pre vás dobrú a zlú správu. Tou dobrou správou je, že sa váš model určite nevypne len tak, z jedného dňa na druhý, ba práve naopak - stále bude funkčný. Jediným rozdielom je, že okrem softvéru sa nebudú môcť aktualizovať, prípadne ani stiahnuť, niektoré aplikácie. Tou zlou správou je, že týchto aplikácií je približne 187 000.


Zdroj titulnej foto: ytimg.com
Zdroj: thinkapple.sk