Zaujímavosti, ktoré neboli počas včerajšej keynote spomenuté

· 2 min read
Zaujímavosti, ktoré neboli počas včerajšej keynote spomenuté

iPhone SE nemá 3D Touch displej

O tom, že má iPhone výkon a fotoaparát totožný s iPhonom 6s, sa firma Apple zmienila veľmi rada. Tento najnovší prírastok však nemá 3D Touch displej citlivý na tlak, čo je skutočne zaujímavé, hlavne ak zoberieme do úvahy, že podporuje Live Photos, ktoré doteraz vyžadovali 3D Touch nielen na fotografovanie, ale aj na prezeranie fotografií.

Recyklovať, recyklovať, recyklovať...

Apple sa na začiatku keynote nezabudla pochváliť ani tým, že sa snaží, aby všetko fungovalo zo 100 % obnoviteľných zdrojov. V Číne a Amerike sa to dokonca už aj podarilo. Navyše Apple krabičky sú vyrobené z 99 % recyklovaného materiálu, jedno percento tvorí koža z jaka, čo je zviera podobné bizónovi.

zdroj: Apple.com

16 GB za trest, 256 GB pre bohatých

Firma Apple sa aj pri najnovšom iPhone rozhodla ponechať 16 GB variant, čo je v dnešnej dobe už výsmech spotrebiteľom, lebo obyčajný Facebook je schopný zaberať pol gigabajtu. Aspoň pri iPadoch sa snahy o zachovanie týchto variantov firma vzdala a nový iPad Pro je dostupný v 32, 128 a dokonca aj v 256-gigovej verzii. Práve tá posledná je naozaj skvelá, ale len do chvíle, kým sa nedozvieš, že je za príplatok 300 eur.

Najdrahší iPad v histórii

Okrem toho, že firma Apple predstavila úplne nový 9,7" iPad Pro, dočkali sme sa aj tichého predstavenia vôbec najdrahšieho iPadu v histórii. Ide o 12,9" variant, ktorý je teraz dostupný v 256 GB verzii a stojí neuveriteľných 1 229 dolárov vo verzii so SIM kartou.

zdroj: Apple.com

Lightning to USB-C kábel

Spoločnosť Apple tiež potichu začala predávať kábel, ktorý má na jednom konci USB C a na tom druhom má Lightning konektor, čím potešila všetkých majiteľov 12" MacBooku a zároveň niektorého z iOS zariadení. Na synchronizáciu tak po novom nemusia používať žiaden adaptér, čo je rozhodne výhoda.

zdroj: Apple.com


Zdroj titulnej foto: thinkapple.sk
Zdroj: apple.com