Zaujímavosti, ktoré neboli na včerajšej konferencii spomenuté

· 2 min read
Zaujímavosti, ktoré neboli na včerajšej konferencii spomenuté

iPad Pro má 4GB RAM

Keď Apple včera predstavil iPad Pro, povedal, že je výkonnejší ako 80% prenosných počítačov, na čom má podiel práve nový procesor A9X. Málokto by však čakal, že iPad Pro ponúkne až 4GB operačnej pamäte RAM. Túto informáciu včera do sveta vypustil Adobe na svojich stránkach, hneď po chvíli ju však zmazal, pravdepodobne preto, lebo Apple sa o kapacite RAM v iOS zariadeniach nikdy nezmieňuje a nechce, aby tak robili ani jeho partneri. Je však jasné, že iPad Pro je skutočné výkonnostné monštrum. Pre porovnanie iPhone 6 má 1GB RAM a najnovší iPhone 6s 2GB operačnej pamäte.

Apple TV má USB typu C

Keď Apple včera predstavil novú Apple TV, ukázal obrázok s popisom jej konektorov. Konkrétne sa jednalo o konektor na napájanie, HDMI a Ethernet. Okrem toho má však Apple TV ešte jeden konektor, USB typu C. Osobne neviem, na čo tam je a radšej by som uvítal klasické USB, je však možné, že sa Apple jednoducho pripravuje na budúcnosť.

Na Slovensku dostanete Apple TV bez Siri a s iným ovládačom

Jedným z hlavných trhákov Apple TV má byť Siri, ktorá je integrovaná do celého systému a výrazne pomáha pri ovládaní. Dokonca na ovládači nájdete aj samostatné Siri tlačidlo. Nie však na Slovensku.

Vyzerá to tak, že vzhľadom na to, že je Siri dostupná len v niektorých jazykoch sa bude balenie s ovládačom s tlačidlom pre aktiváciu Siri predávať iba v týchto 8 krajinách: Austrálii, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Japonsku, Španielsku, Veľkej Británii a v USA. V tých ostatných nahradí tlačidlo so Siri tlačidlo na spustenie Spotlight vyhľadávania. Dokonca sa Siri nebude dať aktivovať ani v nastaveniach a nepomôže ani kúpa ovládača z inej krajiny.

iPhone 6s je hrubší a väčší

Keď sa Applu podarí iPhone stenčiť, hrdo sa tým pochváli, keď ho však musí urobiť hrubším, iba to skromne uvedie v technických parametroch. iPhone 6s a jeho väčší brat sú teda hrubší o 0,2mm a dokonca sú aj väčší na výšku a šírku. Dôvodom bude takmer určite 3D Touch displej. Väčšiu batériu nečakajte.


Rozmery iPhone 6 a 6+

Rozmery iPhone 6s a 6s+