Zaujímavé fakty o Apple #1

· 3 min read
Zaujímavé fakty o Apple #1

Dnes sa pozrieme na zopár faktov o Apple o ktorých vie, dúfam, málo ľudí. Dozviete sa, ako vyzeralo prvé Apple logo alebo aj to, že prvý iPod mal v sebe ukrytý "Easter Egg".

1.Kto je John Appleseed?

alt

Pýtate sa, čo má spoločné s týmto článkom? Bystrejší z Vás, ktorí sledujú konferencie, na ktorých Apple predstavuje svoje iPhony si mohli všimnúť, že Apple používa meno John Appleseed pri obrazovke telefonovania, na ktorej prijíma hovor, ako aj pri vytáčaní. Dokonca sa objavil aj pri mailovej komunikácií. Apple nám zrejme neobjasní, prečo používa zrovna toto meno. Jedným z možných vysvetlení nájdeme na Wikipédií, kde sa píše, že Appleseed bol priekopník a záhradník, ktorý zoznámil ľudí s jablkovým stromami v oblastiach Pennsylvanie, Ohia, Indiany a Illinoisu. Samozrejme, možností je viac, a tak si môže vybrať každý tú svoju.

2.Jony Ive nosí na videách vždy to isté tričko.

alt

Ak si všimnete na promo videách, Jony Ive vyzerá, akoby nosil stále to isté tričko už minimálne 10 rokov(dúfame, že to tak naozaj iba vyzerá). Podobné maniere mal aj Steve Jobs, ktorý sa tiež dobre cítil v istom type oblečenia.

3.Prvý iPod mal pre Vás prichystané prekvapenie

alt

Áno, už vtedy boli ľudia kreatívni a do zariadení sa schovávali malé prekvapenia. Konkrétne k tomuto ste sa mohli dostať určitou kombináciou tlačidiel. Ak ešte niekde nájdete prvý iPod a chceli by ste túto kombináciu skúsiť, nenecháme Vás ďalej v napätí. Podľa dostupných informácií by ste mali ísť do "About" menu a podržať stredné tlačidlo po dobu okolo 3 sekúnd. Tadá, mala by sa Vám zjaviť hra ako na obrázku. Jedná sa o obdobnú podobu hru "Atari Breakout".

4.Prvé logo Apple bolo úplne iné

alt

Napriek tomu, že Apple logo už v dnešnej dobe pozná každý, nebolo tak tomu vždy. V roku 1976 logo zobrazovalo Isaaca Newtona, ktorý sedí pod jabloňou a drieme. Jablko je špeciálne zvýraznené a vyzerá, že ide už-už spadnúť. Pre tých, čo nevedia, hovorí sa, že Newton takto prišiel na myšlienku o zemskej príťažlivosti. Neskôr sa ale logo muselo zmeniť, pretože bolo nevyhovujúce a zle sa vynímalo na produktoch. Logo, ako ho poznáme dnes pochádza z roku 1998.

5.Pomenovanie Macintosh pochádza tiež z jablka

alt

Niekedy nám ostáva až rozum stáť, koľko inšpirácie Apple čerpal práve z jabĺk. Prečo tým vyvoleným ovocím nemohla byť napríklad Cactus fruit (kaktusová figa)?
No, ale späť k téme. Zamestnanec Apple, Jef Raskin je zodpovedný za takéto pomenovanie, ktoré pramení z jeho obľúbenej odrody jabĺk. Spočiatku bolo Macintosh iba kódové označenie. Jobsovi sa nepáčilo a tak ho chcel zmeniť na "Bicycle", ale Macintosh už bol natoľko zaužívaný, že mu nakoniec toto meno prischlo.

6.Fajčenie pri Apple počítačoch

alt

Fajčiari, vedeli ste, že by ste pri Vašich pomocníkoch nemali fajčiť? Ak ste rebeli a zapálite si aj tak, vedzte, že týmto sa ruší záruka a Apple Vám ďalej nepomôže aj keď máte AppleCare. A prečo je tomu tak? "Nikotín je na liste OSHA (Occupational Safety and Health Administration - Bezpečnosť a zdravie pri práci) zaradený do nebezpečných látok a Apple nebude žiadať zamestnancov, aby opravili čokoľvek, čo je považované za škodlivé pre ich zdravie." Takéto odôvodnenie prišlo až z kancelárie Steva Jobsa.

Toto by bola teda prvá časť zaujímavých vecí o Apple. Ak by sa Vám séria páčila a radi by ste vedeli o nových zaujímavých veciach o Apple, dajte nám vedieť v komentároch.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read