Zaujímavé fakty o Apple #6

· 3 min read
Zaujímavé fakty o Apple #6

Znova sa hlásime, už skôr sporadicky, ale predsa. Dúfame, že sa Vám nasledujúce zaujímavosti budú páčiť a my Vás znova trošku zasvätíme do diania a histórie obľúbenej spoločnosti. No a teraz k veci.

1. Apple 1 a jeho hodnota dnes

Macintosh nebol prvý počítač od Apple. Apple 1 získal tento titul v roku 1976. Týchto "home-made" počítačov bolo vyrobených iba 200. Dnes sa povráva, že 6 z nich stále funguje a jeden z nich bol predaný v máji 2012 za 407 000 libier na aukcií. Pripomíname, že nový stál v tej dobe $666.66.

2. Aplikácie v AppStore

V AppStore dnes nájdeme neuveriteľných 1.5 milióna aplikácií. Najviac aplikácií v obchode má Google so svojím Androidom, druhý je Apple, tretí je Amazon Appstore, na štvrtom mieste je Windows Phone Store a posledný je Blackberry s jeho BlackBerry World.
Veľmi pozoruhodný je ale fakt, že 60% aplikácií nebolo nikdy stiahnutých.
Informácia pochádza z roku 2012. Odvtedy Apple zlepšil vyhľadávanie a tak toto percento nemusí zodpovedať súčasnosti.

3. Stále lojálnosť?

Minulý rok v Japonsku sa našiel jeden veľmi lojálny/hlúpy zákazník, ktorý čakal na svoj iPhone 6 sedem mesiacov dopredu. Vtedy ešte určite nemal tušenie, ako bude nový iPhone vyzerať a čo ponúkne.

4. Rozpočet na vývoj

Microsoft má ročne na vývoj vyhradených 8.7 miliárd dolárov. Apple tu "šetrí" a pre svoje zlepšovanie má určených 1.7 miliardy. Napriek tomu v roku 2011 Apple predbehlo Microsoft v ročnom zárobku o 3 miliardy amerických dolárov.

5. Testovanie potencionálnych pracovníkov spoločnosti

Podľa Adama Lashinky, autora knihy Inside Apple sa nový zamestnanci musia podrobiť skúške vernosti. Za nových zamestnancov sa považujú aj ľudia, ktorí už podstúpili interview dlhé aj 9 mesiacov. Je im zadaná práca na vymyslenom produkte bez toho aby o tom vedeli a následne sa zistí či nešírili informácie o svojom pokroku.

6. Apple a videohry

The Pippin sa nazývala prvá herná konzola od Cupertínskeho giganta a bola vyrobená so spoluprácou firmy Bandai. Stále 600$ a celkovo sa jej predalo iba 42 000. Jediná firma, ktorá vyrábala pre konzolu hry bola samotná Bandai.

Zase sme sa dostali na koniec. Ja osobne sa pri tejto sérií vždy naučím kopu nových poznatkov, (ktoré aj tak po chvíli zabudnem). Verím, že ste na tom podobne nehovoriac o tom zabúdaní. Tak dovidenia do ďalšej časti.

No a pre tých z Vás, ktorí by radi videli aj predošlé časti:

Prvá časť

Druhá časť

Tretie časť

Štvrtá časť

Piata časť

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Apple potichu vydal iTunes s App Store
· 2 min read