Zákazník dostal jedinečný strieborný iPad Pro so zlatým Touch ID

· 1 min read
Zákazník dostal jedinečný strieborný iPad Pro so zlatým Touch ID

iPad Pro je nový tablet od spoločnosti, ktorý sa predáva v troch farbách: space grey, gold a silver. Podľa farby zadnej strany má potom každá z verzií iné orámovanie Touch ID senzoru. V prípade space grey je orámovanie čierne, v prípade zlatej verzie zlaté a nakoniec v prípade striebornej (logicky) strieborné.

Jeden zákazník si však kúpil od operátora AT&T 128-GB LTE model (ten vôbec najdrahší), ktorý je síce strieborný, ale obsahuje zlaté Touch ID.

Zákazník sa rozhodol kontaktovať firmu Apple. Dozvedel sa, že ide o veľmi ojedinelú výrobnú chybu a pokiaľ chce, môže ho poslať na reklamáciu a vymenia mu ho za nový kus. Majiteľ tak zavítal do AT&T, kde mu znova oznámili, že je jeho iPad Pro skutočná rarita a že jeho reklamáciu síce môžu prijať, ale odporúčali by mu si ho ponechať, pretože by ho mohol na Ebayi predať nejakému zberateľovi za omnoho viac peňazí.

Možno sa teraz pozastavíte a poviete si, že do konca života budete kupovať Apple zariadenia a meniť na nich Touch ID senzory. Musím však podotknúť, že pri výmene samotného Touch ID prestane senzor fungovať. Ak ale predsa len chcete mať tento výnimočný iPad aj doma, existuje možnosť vymeniť zadný kryt. Je to však finančne a časovo náročné a celá operácia nemusí byť úspešná.

Nick sa nakoniec rozhodol, že tento iPad skutočne predá, a tak sa na Ebayi objavila aukcia. Aktuálna cena v čase písania tohto článku je síce len na úrovni 1 079 dolárov, do konca aukcie však ostáva ešte vyše 6 dní.