Záhada vyriešená: prečo po uliciach chodí Apple auto s kamerami?

· 1 min read
Záhada vyriešená: prečo po uliciach chodí Apple auto s kamerami?

Apple pred tromi rokmi predstavil svoje Mapy, ktoré mali konkurovať a poraziť tie od spoločnosti Google. Vtedy spôsobili dosť problémov, ako napríklad to, že doviedli turistov na úplne iné miesto a Apple musel dokonca vydať list, kde sa ospravednil za spôosobené nepríjemnosti. Odvtedy sa toho dosť zmenilo a Apple Maps prešli viacerými vylepšeniami, aj keď musím povedať, že ja osobne som s nimi nemal problém ani hneď po predstavení a spoľahlivo ma donavigovali tam, kde som potreboval.

Začiatkom tohto roku sa začali objavovať v mestách ako Los Angeles, Dallas a New York autá ovešané kamerami, ktoré ako sa ukázalo, patrili Applu. Ihneď sa vynorili špekulácie, že Apple testuje systémy pre svoje budúce autonómne Apple Car. Pravda je však taká, že Apple získané zábery použije na zlešenie svojich máp. Apple chce použiť vozidlá na alternatívu ku Street View. Spôsob, akým sa ovláda prostredie Street View od Google sa však Applu nepáči, pretože mu jednoducho nepríde používateľský prívetivý. Rozmýšľa preto, ako by mohol vylepšiť uživateľskú skúsenosť. Jednou z možnosti je aj zakomponovanie obrázkov ulíc do "3D Flyover" módu v Apple Maps.

Apple je stále iba na začiatku vývoja a podľa plánu to vyzerá, že by mal mať svoje Street View dokončené v roku 2017. Podľa niektorých zdrojov to však skôr vyzerá na rok 2018. Čo by však Apple chcel uviesť už túto jeseň ako súčasť aplikácie Mapy v iOS 9 sú obrázky podnikov, ktoré sú momentálne poskytované amatérskymi fotografmi zo služby Yelp.

Apple by okrem týchto vylepšení chcel ponúknuť aj funkciu MHD, ktorú by mal prestaviť už na WWDC za 2 týždne, a tiež by chcel zmapovať interiéry budov. Kedy sa tak presne stane je však nejasné. Nateraz to vyzerá, že Dodge karavany sú dlhodobejšia iniciatíva, ktorej výsledky neuvidíme hneď naraz, ale postupne nasledujúcich pár rokov.