Zafírové sklíčko z Apple Watch v teste odolnosti čelilo vŕtačke

Webové stránky zamerané na servis a opravy iPhone “iPhonefixed” tento týždeň testoval odolnosť zafírového sklíčka nových Apple Watch. Rozhodoli sa preveriť tvrdenie Apple, že zafírové sklíčko je úplne odolné proti poškrabaniu.

Na webových stránkach servisu kryt prešiel testom, ktorý najprv zahŕňal šúchanie po kamennom múre, škrabanie mincou, kľúčmi a brúsnym papierom. Test zakončili kladivom a nakoniec vŕtačkou. Výsledok bol zaujímavý. Ani jeden test nezanechal na 38mm skle hodiniek Apple Watch žiadne stopy po mechanickom ošúchaní, takže tvrdenie Applu sa ukázalo ako pravdivé.

The Ghost Logo

Apple vyhlásil, že zafírové sklo ako materiál je ideálny na ochranu displejov Retina, keďže sa jedná o najtvrdší priehľadný materiál na tejto planéte hneď po diamante.

Aj keď iPhonefixed nebol schopný otestovať Apple Watch z najnižšej rady modelov “Sport”, ktorý obsahujú “Ion-X” technológiu miesto zafírového skla na báze alumino-silikátového” skla, ktorý je obzvlášť odolný proti poškriabaniu a nárazu, je silne pravdepodobné, že nedosiahne kvality zafírového sklíčka.

Pozrite sa na celý test z videa, ktoré uverejnili stránky iPhonefixed: http://iphonefixed.co.uk/apple-watch-screen-scratch-test-by-iphonefixed.html

Zdroj: macrumors.com
Zdroj: iphonefixed.co.uk

Tomáš Benetin

Tomáš Benetin