Za žiadnu cenu neprestavuj dátum na svojom iPhone!

· 1 min read
Za žiadnu cenu neprestavuj dátum na svojom iPhone!

Raz za čas, niekedy skôr, niekedy neskôr, sa tu objaví nejaká chybička iOS. Chybička, ktorú si doteraz nikto nevšimol. Chybička, ktorá môže z tvojho zariadenia urobiť nefunkčnú drahú tehlu.

A keďže ľudia sú vynaliezaví, chytia sa každej hlúposti. V tomto prípade si niekto povedal, že by bola sranda, ak by používatelia prišli o všetko, čo majú vo svojom iPhone uložené, ako aj o iPhone samotný. A to prestavením dátumu.

Áno, čítaš správne. Jednoduchým prestavením dátumu prídeš o celý funkčný telefón. A o aký dátum vlastne ide?

Zdroj: wired.com

1. január 1970. Niekto vytvoril obrázok, ktorý nabáda vlastníkov iPhonu, aby na ňom zmenili dátum na spomínaný prvý január 1970, po čom sa má údajne objaviť easter egg.

Toto je ale hlúposť a prekvapenie sa síce konať bude, ale šťastný nezostaneš. V roku 1970 sa aj tak nič nestalo, samotná firma Apple bola založená až o šesť rokov na to. Dátum 1/1/70 má v systéme Unix nulovú hodnotu, preto sa softvér, ako sa hovorí, zblázni.

Postihnuté by mali byť všetky zariadenia so 64-bitovým čipom. To znamená iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2 a všetky novšie modely.

A keďže už vieš, ako sa veci majú, rýchlo túto správu šír medzi svojich známych. Najlepšie to, samozrejme, pôjde, ak nás budeš zdieľať.

zdroj titulnej fotky: technisider.io
zdroj: wired.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read