Z jednej strany Lightning, z druhej Micro USB! To je nový LMcable

· 2 min read
Z jednej strany Lightning, z druhej Micro USB! To je nový LMcable

LMcable je nový projekt na Kickstarteri, ktorého cieľom je priniesť na trh prvý nabíjací kábel 2 v 1, ktorý bude kompatibilný aj s Lightning, aj Micro USB portom.

Z jednej strany 2.4A nabíjacieho kábla je Lightning konektor pre iPhone, iPad, iPod Touch a ostatné Apple produkty, kým z druhej strany je Micro USB konektor pre všetky ostatné zariadenia, napr. Android, BlackBerry a WindowsPhone.

Zdroj: kickstarter.com

Kábel je potiahnutý kožou a má pocínované medené drôty, aby sa tak zabezpečila vyššia odolnosť. Na konci je mosadzná spona, ktorá mu dodáva nádych elegancie.

Snáď najväčší problém by mohlo predstavovať, že LMcable ešte nezískal MFi certifikát. Aj Apple MFi program má svoje prísne pravidlá, takže zostáva otázkou, či tento Lightning Micro USB kábel bude niekedy v budúcnosti schválený ako oficiálne príslušenstvo.

Zdroj: kickstarter.com

Kvôli dizajnovému kompromisu káblu chýba značná výhoda, ktorú má originálny Lightning kábel. Kým originálny kábel je možné pripojiť otočený ľubovoľne, tento kábel sa pripája iba v jednom smere, teda podobne, ako to bolo pri staršom 30-pinovom kábli od Apple.

Musíme uznať, že LMcable je zaujímavou novinkou, ktorá by mohla priniesť mnohé výhody. Ako aj pri mnohých iných Kickstarter projektoch, ani tu nie je žiadna záruka, že sa daný kábel niekedy dostane až k zákazníkom.

Zdroj: kickstarter.com

Záujemcovia si môžu aktuálne predobjednať cez Kickstarter 1 LMcable za cenu 21 AUD (~13.99 €) alebo 3 kusy za cenu 43 AUD (~28,65 €). LMcable je dostupný až v štyroch farebných prevedeniach. Sunlight White, Vintage Brown, Moonlight Black, Cowboy Blue. Predaj by mal byť spustený približne v polovici apríla, pričom firma nepredpokladá žiadne oneskorenie. Či sa tento kábel stane neodmysliteľnou súčasťou, alebo len ďalším neúspešným pokusom, ukáže len čas.

Zdroj titulnej foto: numerama.com
Zdroj: macrumors.com