Spoločnosť Xiaomi tvrdí, že jej nový prémiový notebook bude zabijakom MacBookov

· 2 min read
Spoločnosť Xiaomi tvrdí, že jej nový prémiový notebook bude zabijakom MacBookov

Spoločnosť Xiaomi, čínsky gigant v oblasti smartfónov s operačným systémom Android, prednedávnom oznámila, že chystá predstaviť nový notebook a rozšíriť svoje portfólio. Tento gigant toho vo svete smartfónov dokázal veľa, okrem iného sa z neznámej firmy stala značka, ktorá momentálne dýcha na krk svetovej konkurencii. Telefóny značky Xiaomi sú naozaj veľmi dobre predávané a zameriavajú sa hlavne na strednú triedu. Ponúkajú veľmi dobré parametre za prijateľnú cenu. Objaví sa takáto cena aj pri pripravovanom notebooku?

Zdroj: kkj.cn

Nový laptop spoločnosti Xiaomi bude niesť označenie "Mi Notebook" a, ako môžeš vidieť, bude vyzerať podobne ako MacBooky. Jediné, čo bude mať iné, je, že bude mať namiesto thunderbolt portu USB-C port. Jeho špecifikácia však nezahanbí značku, pretože celý stroj bude ťahať Intel Core i7-6500U na takte 2.5 GHz a pri Turbo boost bude dosahovať až 3.1 GHz. Okrem iného bude tento procesor obsahovať 2 jadrá a 4 vlákna. Pamäte RAM tu bude k dispozícii až 8 GB, čo na bežný chod, ale aj na náročnejšie používanie bohato stačí. Bude sa predávať v 11- alebo 13-palcovej verzii s operačným systémom Windows 10.

Zdroj: www.xiaomidevice.com

Cena notebooku ešte nebola zverejnená, ale Xiaomi sa chystá ju predstaviť 27. júla. Zároveň si firma dovolí tvrdiť, že to bude zabijak MacBookov. Avšak nebola ešte ani predstavená celková špecifikácia notebookov, čiže si myslím, že kapacita batérie a cena budú ovplyvňovať, či vôbec sa bude Mi notebook chytať na MacBooky.


Zdroj titulnej foto: pixabay.com
**Zdroj: techworm.net**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read