Xiaomi predstavuje novú, 10 000 mAh powerbanku s USB Typ-C

· 1 min read
Xiaomi predstavuje novú, 10 000 mAh powerbanku s USB Typ-C

Čínska firma Xiaomi vyrobila novú powerbanku s kapacitou 10 000 mAh. Mi Power Bank Pro, ako túto powerbanku pomenovala, je unikátna v tom, že má USB Typ-C a navyše podporu obojsmerného rýchleho nabíjania.

Táto powerbanka poskytuje výstup 12V 1.A, 9V 2A alebo 5V 2A, pre všetky USB Typ-A. Vďaka tomu je možné nabíjať aj všetky Bluetooth slúchadlá, fitnes náramky alebo aj ostatné zariadenia, vyžadujúce nižší prúd, pri ktorých ostatné powerbanky väčšinou prestali nabíjať.

Zdroj: gogi.in

Mi Power Bank Pro je štandardne dodávaná s dvomi druhmi káblov. Jeden s USB Typ-A na jednej strane a mikroUSB na druhej, určený na nabíjanie zariadení. A druhý kábel obsahuje microUSB a USB Typ-C pre rýchle nabitie samotnej powerbanky. Vďaka vyššiemu vstupu je táto powerbanka schopná nabíjať akékoľvek zariadenie a zároveň byť nabíjaná aj ona samotná.

Rovnako ako aj ostatné powerbanky zo série Mi Power Bank od firmy Xiaomi, aj Mi power Bank Pro má hliníkové telo, ktoré pomáha udržiavať optimálnu teplotu a obsahuje aj ochranu proti prepätiu alebo preťaženiu. Mi Power Bank Pro príde na trh s cenou 149 jüanov, čo predstavuje približne 21 €.

Zdroj titulnej foto: fa.rastindata.com
Zdroj: gsmarena.com