Spoločnosť Xiaomi predstavila notebook v duchu MacBooku Air

Spoločnosť Xiaomi predstavila notebook v duchu MacBooku Air

Čínsky výrobca smartfónov a inteligentných zariadení dnes predstavil svoj prvý notebook. Prekvapí ťa, ako vyzerá! Nepripomína ti tak trochu MacBook Air?

Nový notebook od čínskej firmy Xiaomi nesie aj dosť podobný názov tomu od Apple - Mi Notebook Air. Čínska firma okrem neho dnes na tlačovke predstavila aj nový smartfón s názvom Redmi Pro.

Zdroj: techcrunch.com

Mi Notebook Air bude dostupný v dvoch veľkostiach, a to: 12,5" a 13,3". Obsahuje Windows 10, disponuje Full HD displejom, nabíjaním cez port USB C a dvomi USB portmi. Telo tohto naozaj podareného kúsku je kovové. Spolu s notebookom bol predstavený aj „Xiaomi Sync“, ide o predinštalovaný softvér, vďaka ktorému ho odomkneš automaticky pomocou Mi Band 2.

Zdroj: tabtimes.com

Prvá cena je 3 599 čínskych jüanov, čo je asi 450 € pri 12,5" modeli. Väčší model bude stáť 4 999 čínskych jüanov, teda asi 680 €. Do predaja by oba kúsky mali ísť už 2. 8. 2016, samozrejme, zatiaľ iba v Číne.

Vnútro tejto novinky je veľmi fajn. Ukrýva procesor Intel Core i5, 8 GB DDR4 RAM a 256 GB SSD. Tiež k nemu patrí aj ďalší slot SSD na rozšírenie. Je tu jedna skvelá správa aj pre hráčov PC hier! K dispozícii bude grafická karta NVIDIA GeForce 940MX.

Zdroj: tonymacx86.com

Určite ťa zaujíma aj veľkosť notebooku. Ide o rozmery: 306,9 mm x 210,9 mm x 14,8 mm. A váži len 1,28 kg. Wow!

Menší, teda 12,5" model, ponúka procesor Intel Core M3, 4 GB RAM, 128 GB SSD a integrovanú grafickú kartu.

Zdroj: techsignin.com

Ako sme už pri Xiaomi výrobkoch zvyknutí, často sú prirovnávané k tým jablkovým. Aj nový Mi Notebook Air porovnali s tým od Apple. Je o 13 % tenší než MacBook Air a aj o 11 % menší.

Zdroj: soyacincau.com

Po rôznych špekuláciách o notebooku od čínskej spoločnosti Xiaomi k výrobe konečne prišlo. Táto spoločnosť v roku 2015 predala viac než 70 miliónov svojich produktov. Preto je dosť pravdepodobné, že nový notebook "pôjde na dračku". Už len vďaka tej cene, ktorá nie je vysoká, vzhľadom na to, čo sa v ňom skrýva.


Zdroj titulnej foto: techbox.dennikn.sk
Zdroj: techcrunch.com