Xiaomi Power Bank - majte vždy dosť energie!

· 3 min read
Xiaomi Power Bank - majte vždy dosť energie!

Xiaomi, alebo takzvaný čínsky Apple, je spoločnosť, ktorá od svojho založenia v roku 2010 stihla v celosvetových predajoch smartfónov predbehnúť firmy ako Lenovo, či LG a dokonca vyhráva nad Samsungom na čínskom trhu. Mnohí tento úspech pripisujú často nápadnej podobnosti ich výrobkov s tými od Applu. Či Xiaomi len kopíruje a potom ponúka za nižšie ceny je téma na dlhé debaty uznávaných právnikov a je lepšie, keď v takýchto prípadoch vlastné názory jednoducho nevyslovíme. Spoločnosť ale popri smartfónoch vyrába aj inú elektroniku ako tablety, inteligentné televízie, športové náramky, slúchadlá a power banky (teda prenosné nabíjačky). Ja som sa vám rozhodol priniesť článok práve o týchto mobilných zdrojoch energie, keďže ich využitie pre majiteľov iOS zariadení je naozaj bravúrne, a to najmä na cestách, v škole alebo pri obyčajnom výpadku elektriny. Na výber sú tri kapacity: 5000mAh, 10400mAh a 16000mAh (mAh je jednotka vyjadrujúca kapacitu akumulátora, pre priblíženie kapacita 1000mAh dokáže váš iPhone nabíjať približne hodinu a iPad takmer polhodinu).
Mi Power Banks family
5000mAh verzia je navrhnutá tak, aby sa zmestila do každého vrecka, jej hrúbka činí iba 9,9mm čo je približná hrúbka iPhonu 4(S). Jej kapacita dokáže iPhone 6 nabiť 1,8-krát, iPhone 5S až 2,2-krát a nakoniec iPad Air 2 nabije na 70%. Poskytuje nám jeden USB port pre dobíjanie vašich zariadení, štyri indikátory zostatkovej energie, tlačidlo na zapínanie a micro USB port pre dobíjanie samotnej power bank. Dostupná je v cene 9,99$.

Verzia o kapacite 10400mAh iPhone 6 nabije 3,7-krát, 4,5-krát iPhone 5S a iPad Air 2 dokáže nabiť až 1,4-krát. Ponúka rovnako jeden USB port pre dobíjanie vašich zariadení, štyri indikátory zostatkovej energie, tlačidlo na zapínanie a micro USB port pre dobíjanie. Stojí 13,99$.

Ja osobne používam verziu s najväčšou kapacitou 16000mAh, jej výhodou sú až dva USB porty pre dobíjanie, ktoré môžte používať naraz, okrem nich nám po vzore menších kapacít ponúka štyri indikátory zostatkovej energie, tlačidlo na zapínanie a micro USB port pre dobíjanie samotného akumulátora. Váš iPhone 6 dokáže nabiť päťkrát, iPhone 5S takmer sedemkrát a iPad Air 2 nabije dvakrát. Ak by ste sa rozhodli dobíjať naraz iPhone 6 a iPad Air 2, akumulátor má kapacitu, ktorá ich dokáže spolu dobiť 1,7-krát. Táto verzia je momentálne vypredaná, ale jej cena by sa mala pohybovať do 20$.
Vnútornosti akumulátorov
Všetky verzie sú navrhnuté naozaj úchvatne a vyrobené z jediného kusu hliníka odolného korózii, ktorý vydrží tlak až 50 kilogramov a pri testoch zniesol 300 "ošúchaní". Ak by ste mali strach z toho, že je to čínsky výrobok a môže vaše zariadenie poškodiť, vôbec sa nemusíte báť. Xiaomi totiž spolupracuje s uznávanou spoločnosťou Texas Instruments, ktorá navrhla "deväť vrstiev" ochrany obvodov. Všetky akumulátory sú teda odolné nízkym a vyšším teplotám (-40 až 70°C), skratu, či prepätiu v oboch smeroch. Keď je power bank takmer vybitý, prestane dobíjať vaše zariadenia a automaticky sa prestane nabíjať pri plnej kapacite. Dokonca sa automaticky vypne v prípade zlého zasunutia káblov. V balení nájdete samotný power bank, micro-USB kábel na dobíjanie a menší návod na použitie v čínštine a angličtine. Osobne som s týmito prenosnými zdrojmi energie nadmieru spokojný a s čistým svedomím vám ich odporúčam, výber kapacity je len na vás. Pre viac informácií navštívte stránku xiaomi.
Balenie 16000mAh