Xcode potvrdzuje 2 GB RAM pre iPhone 6S a iPhone 6S Plus. 4 GB pre iPad PRO

· 1 min read
Xcode potvrdzuje 2 GB RAM pre iPhone 6S  a iPhone 6S Plus. 4 GB pre iPad PRO

Vývojarovi Hamzo-ovi Sood-ovi sa podarilo potvrdiť informáciu, ktorá nám hovorila o tom, že nové iPhony budú disponovať väčšou RAM pamäťou. Hamzo spustil pomocou vývojárskeho programu Xcode jednoduchú aplikáciu, ktorá bežala cez iOS simulátor. Aplikácia obsahuje 3 obrázky, na ktorých sa nám zobrazuje zvyšná RAM pamäť. Keďže išlo o iOS simulátor, zhodnú pamäť by mal obsahovať aj iPhone 6S, resp. iPhone 6S PLUS a iPad PRO.

alt

Pôvodný iPhone z roku 2007 obsahoval RAM pamäť iba 128 mb. Zdvojnásobenia sa dočkal už iPhone 3Gs a ďalšie zdvojnásobenie sa konalo pri iPhone 4. Dobre rátaš, je to 512 mb. iPhone s označením 5 dostal prvýkrát operačnú pamäť 1 GB a toto číslo sa nemenilo cez modely 5S, 6 a 6 PLUS až doteraz.

Apple skočil z LPDDR2 (pre iPhone 5S) na LPDDR3 (iPhone 6, iPhone 6 PLUS) čo urýchlilo pamäť telefónu. Zatiaľ však nie je isté, či Apple naďalej využíva LPDDR3 pre iPhone 6S a iPhone 6S PLUS alebo sa posunul na LPDDR4.

pozn. redaktora: Podľa toho čo som sa dočítal, je LPDDR nízkonapäťový pamäťový čip pre mobilné zariadenia

Čo sa týka iPadov, ten disponoval 1 GB RAM pre iPad 3 v roku 2012. Dvojnásobok pamäte dostal iPad Air 2 a podobne ako iPhony aj on preskočil na LPDDR3.

4 GB RAM pamäť u iPadu PRO naznačuje, že to Apple myslí s multitaskingom skutočne vážne a nenechá si skákať po hlave v hlúpych reklamách od Samsungu.

zdroj: appleinsider.com