app

WiFiMapper - všetky WiFi siete na jednom mieste

· 2 min read
WiFiMapper - všetky WiFi siete na jednom mieste

Túto situáciu snáď pozná každý. Stojíte niekde v meste a urýchlene sa potrebujete dostať na internet, aby ste skontrolovali e-maily, správy, alebo overili dôležitú informáciu. Pokiaľ nemáte vo svojom mobile aktivované mobilné dáta, zvyčajne začne veľká púť naprieč mestom s jediným cieľom – nájsť nezaheslovanú WiFi. Podobný problém zrejme zaznamenali aj vývojári aplikácie WifiMapper, ktorú si dnes predstavíme.

WiFi Mapper

WifiMapper je celosvetovo najväčšia databáza WiFi sietí. Po spustení aplikácie sa vám zobrazí mapka miesta, kde sa práve nachádzate a ikonky všetkých hotspotov vo vašom okolí. Ku nim sa samozrejme udáva množstvo šikovných informácií vrátane zabezpečenia, názvu, hodnotenia a kvality siete.

Aj napriek tomu, že ide o novú aplikáciu, ktorá je k dispozícií svojim užívateľom zatiaľ len mesiac, nemusí sa za svoju databázu hanbiť. Podľa autorov obsahuje celosvetovo už vyše 500 miliónov aktívnych hotspotov. Aj vo väčších slovenských mestách nájdeme celkom slušný počet WiFi sietí, takže je appka použiteľná aj v našich končinách.

Prostredie aplikácie WiFiMapper

Databázu WiFi samozrejme vytvárajú samotní používatelia. Každý zaregistrovaný užívateľ môže pridať novú WiFi alebo ohodnotiť už existujúcu. Funguje to veľmi jednoducho. Akonáhle ste pripojený na nejakom WiFi hotspote, aplikácia automaticky rozpozná jeho názov a ponúkne vám, aby ste ho uložili a ohodnotili.

Jediný problém, ktorý sa vynorí v súvislosti s aplikáciou je, že pre svoj chod potrebuje internetové pripojenie. To znamená, že pokiaľ ste v nejakom meste bez internetu, aplikáciu nespustíte. Preto ju skôr odporúčame ľuďom, ktorí si buď doma vopred pozrú, kde sú jednotlivé hotspoty, alebo majú mobilné dáta a chytaním verejných WiFi chcú len ušetriť. Každopádne ide o perfektný nápad a použiteľnú aplikáciu.

Názov: WifiMapper
Jazyk: Anglický
Kompatibilita: iOS 7.1 a vyššie
Cena: zadarmo
Stiahnuť z App Store