Nový Wi-Fi štandard - HaLow

Technológia Wi-Fi sa znova posúva o čosi dopredu a určite každého poteší vylepšený dosah a lepšia priechodnosť cez steny.
HaLow bude fungovať na 900 MHZ, ktoré však zatiaľ nemajú potrebné certifikáty. Keď si teda budeš v budúcnosti kupovať nový router, hľadaj ten s nápisom 802.11ah.

Takto to bude vyzerať v praxi.

Znamená to ale aj výhodu pre zariadenia, ktoré doteraz používali Bluetooth, ako napríklad chytré hodinky, rôzne fitbandy alebo už len keď si chceš pustiť hudbu v aute. Ten ti však telefón vybije extrémne rýchlo a aj práve preto bude Wi-Fi výhodou. Ak svoju domácnosť riadiš pomocou HomeKitu, tak to bude znova o čosi rýchlejšie a, samozrejme, ak HomeKit prejde len na Wi-Fi, ušetríš si baterku.

Toto vylepšenie by z Wi-Fi urobilo lepšiu a v prvom rade stabilnejšiu technológiu a batériu zaťažuje menej ako Bluetooth, čo znamená, že by sa určite usídlilo aj v hodinkách Apple Watch alebo wireless slúchadlách.

Zatiaľ však nie je nikomu známe, kedy sa dostane do zariadení, a tak neostáva nič iné ako čakať.

Zdroj: Wi-Fi, appleinsider.com

ThinkApple

ThinkApple

Think Apple je moderný technologický magazín, ktorý si dáva cieľ prinášať novinky a zaujímavosti zo sveta Apple ľuďom s podobnými záujmami. Na SK trhu v segmente Apple sme číslo #1.