WhatsApp má viac ako 1 miliardu používateľov, upravuje svoje zameranie

· 1 min read
WhatsApp má viac ako 1 miliardu používateľov, upravuje svoje zameranie

WhatsApp je jedna z najpoužívanejších aplikácií na komunikáciu nielen u nás, ale aj vo svete. Výhodou je jej jednoduchosť, keďže na prihlásenie stačí iba telefónne číslo. Výhodou je tiež fakt, že spoľahlivo funguje aj pri slabom pripojení, čo je pri slovenských operátoroch a ich nízkych FUP limitoch veľký problém.

Teraz táto aplikácia dosiahla nový míľnik, ktorým je jedna miliarda používateľov. To je naozaj obrovské množstvo. Zaujímavé je, že viac ako polovica používateľov prišla minulý rok, čo nasvedčuje, že Facebook učinil dobrú kúpu.

zdroj: www.express.co.uk

Očakávalo sa, že po odkúpení Facebookom príde veľa zmien, tie však zatiaľ neprišli a jediné, čo Facebook zmenil, je, že zrušil poplatok 1 euro ročne po uplynutí ročnej skúšobnej doby. Išlo však o smiešne malú čiastku, ktorá sa navyše mnohým mojim priateľom ani po roku z účtu neodčítala.

Aj napriek reklamám však majiteľ WhatsAppu neplánuje integrovať do aplikácie reklamy. Namiesto toho by chcel, aby sa do aplikácie pridali rôzne organizácie, firmy a služby, ktoré by za poplatok mali možnosť komunikovať so svojimi klientmi a zákazníkmi.

Uvidíme, ako sa to nakoniec vyvinie. Dúfame ale, že WhatsApp ostane minimálne takou dobrou aplikáciou ako doteraz a že sa základňa jej používateľov bude neustále rozrastať.


zdroj titulnej foto: whatsappfaq.net
zdroj: androidcentral.com