WhatsApp začal používať šifrovanú komunikáciu

· 1 min read
WhatsApp začal používať šifrovanú komunikáciu

Poslednú dobu sme o šifrovaní komunikácie v elektronických zariadeniach čítali viac než obvykle. Spôsobila to kauza Apple vs FBI, v ktorej bola spoločnosť vyzvaná, aby odomkla iPhone 5C, ktorý patril atentátnikovi, aby mali v FBI ďalšie dôkazy. Teraz spúšťa podobné šifrovanie aj aplikácia WhatsApp.

Zdroj: AppStore

WhatsApp je jedna z najpopulárnejších komunikačných platforiem, ktorú používa už vyše miliarda aktívnych užívateľov. Odteraz budú všetky komunikačné prostriedky v rámci WhatsApp zabezpečené, či už budeš volať, písať, posielať obrázky alebo video. Celé šifrovanie bude prebiehať na úrovni end-to-end, čo znamená, že k dátam sa nedostane nikto iný ako ty a osoba, s ktorou komunikuješ, dokonca ani samotný WhatsApp. Šifrovanie funguje od poslednej aktualizácie, takže ak máš najnovšiu verziu, komunikácia je už šifrovaná.

V minulosti bežal šifrovaný WhatsApp na niektorých špecifických zariadeniach, no tentokrát si zabezpečenú komunikáciu môžeš užívať naprieč všetkými platformami, či už ide o iOS, Android, Windows 10, alebo iné.

WhatsApp si môžeš bezplatne stiahnuť TU.


Zdroj titulnej foto: qzprod.files.wordpress.com
Zdroj: iphonehacks.com