Wekey Pocket - vrecková klávesnica

· 2 min read
Wekey Pocket - vrecková klávesnica

Chceli ste si niekedy kúpiť prenosnú klávesnicu k svojmu smartfónu či tabletu no zdala sa vám kvôli rozmerom nepraktická? Riešením má byť Wekey Pocket.

Je to najľahšia a najtenšia skladacia klávesnica na svete. Hrúbku má menej ako 0,24 palcov (6 mm). Keď je poskladaná je dlhá 6,10 palcov (15,5 cm) a široká 3,4 palcu (8,6 cm).

Zdroj: indiegogo.com

Klávesnica je vďaka svojim veľkostiam veľmi praktická a prenosná. Do týchto veľkostí sa zmestila ešte 200mA LiPo batéria, na ktorej dokáže klávesnica bežať dva mesiace pri dvojhodinovom dennom používaní. Nabíja sa pomocou micro USB konektora.

Keďže je klávesnica veľmi tenká, odozva tlačidiel by nebola úplne ideálna, tvorcovia sa preto rozhodli zlepšiť odozvu zvukovými signálmi ktoré pripomínajú stlačenie klávesnice.
Ďaľšou výhodou oproti konkurencií je odolnosť voči vode, dokonca i horúcim nápojom. Ak sa vám podarí obliať Wekey Pocket kávou či čajom, stačí ho jednoducho utrieť a pokračovať v práci.
Zdroj: indiegogo.com

Tvorcovia zakomponovali do klávesnice aj špeciálne skratky, ako napríklad Fn + F2 vám otvorí selfie kameru, pomocou Fn + Esc sa vrátite na domovskú obrazovku alebo stlačením Fn + F6 sa dostanete ihneď do mailu.
Zdroj: indiegogo.com
Projekt vznikol už v auguste 2015. Na indiegogo.com sa dostal v apríli tohto roku a podarilo sa mu vyzbierať už 274% zo svojej cieľovej čiastky 10 000 USD.
Klávesnica stojí 58 USD a rozposielanie je odhadované na september tohto roku.

Zdroj titulnej foto: indiegogo.com
**Zdroj: indiegogo.com**