Waze dokáže vypočítať vhodný čas odchodu na schôdzku založený na aktuálnej dopravne situácii

· 2 min read
Waze dokáže vypočítať vhodný čas odchodu na schôdzku založený na aktuálnej dopravne situácii

Dnes už takmer každý vodič využíva svoj smartfón aj ako navigačný systém. Aplikácií poskytujúcich navigáciu na cestách existuje nespočetné množstvo. Nájsť si tú najviac vyhovujúcu, poskytujúcu tie správne funkcie, môže byť celkom náročné. Jednou z týchto aplikácií, ktorá sa rozhodla vystúpiť zo šedého priemeru, je aplikácia Waze.

Túto aplikáciu si určite obľúbi nejeden vodič. Okrem jednoduchého zadávania cieľa je v aplikácii zobrazená aj poloha čerpacích staníc, prekážok na ceste, policajných hliadok, ako aj aktuálna dopravná situácia. Rovnako dokáže v prípade zlej dopravnej situácie zobraziť najvhodnejšiu alternatívnu trasu, čím značne ušetrí čas strávený v zápchach.

Zdroj: thenextweb.com

Údaje o nehodách, policajných hliadkach alebo iných prekážkach je možné prostredníctvom aplikácie aj oznámiť, čo umožní ostatným vodičom vyhnúť sa prekážkam alebo prispôsobiť daným podmienkam svoju jazdu. Waze navyše poskytuje aj podporu 3D touch.

Okrem spomínaných funkcií aplikácia Waze v poslednom update priniesla úžasnú novinku, ktorá poteší každého vodiča, ktorý už zmeškal nejedno stretnutie alebo udalosť. Táto novinka nazvaná "plánované jazdy" dokáže vypočítať najvhodnejší čas odchodu z domu alebo iného miesta tak, aby používateľ dorazil na miesto určenia včas, bez ohľadu na aktuálnu dopravnú situáciu.

Zdroj: sigurdurnordal.org

Inak povedané, aplikácia spracováva aktuálne dopravné údaje a na ich základe dokáže určiť predpokladanú dĺžku jazdy z bodu A do bodu B, pričom ak je v aplikácii nastavený čas, kedy treba byť v cieľovej destinácii, používateľa upozorní s dostatočným predstihom, aby sa na schôdzu dostavil včas. Aplikácia dokáže pracovať aj s prognostickými údajmi v prípade, že čas a miesto sú zadané aj dlhšiu dobu dopredu.

Aplikácia následne prehľadne zobrazí predpokladané špičky, resp. zápchy na trase a pomocou inteligentných algoritmov zohľadní kompletnú dopravnú situáciu na celej naplánovanej trase. Aby aplikácia vedela upozorniť na vhodný čas odchodu, je potrebné aplikácii udeliť prístup do kalendára. Medzi ďalšie malé zmeny vo Waze v4.3.0 patrí aj automatické stíšenie počas telefonického hovoru alebo upozornenia na nehody na cestách. Viac informácií o samotnej aplikácii sa dozvieš na stránke www.waze.com/sk.
A ktorú navigačnú aplikáciu používaš ty?

Zdroj titulnej foto: techcrunch.com
Zdroj: iphonehacks.com