Walt Mossberg: Firma Apple by sa mala v roku 2016 zamerať hlavne na doladenie softvéru

Walt Mossberg: Firma Apple by sa mala v roku 2016 zamerať hlavne na doladenie softvéru

Walt Mossberg patrí medzi najrešpektovanejších Apple analytikov a obľuboval ho aj sám Steve Jobs. Množstvo ľudí zvykne o ňom dokonca tvrdiť, aby trochu kritiky ubral a naučil sa spoločnosti Apple odpúšťať chyby, ktoré urobila.

V jeho novom článku, v ktorom sa píše o tom, čo by mali technologické spoločnosti v roku 2016 vylepšiť, kritizuje najmä "applácky" softvér, ktorý množstvo ľudí považuje za súčasnú najväčšiu slabosť spoločnosti Apple.


alt


Na začiatok Mossberg pre The Verge napísal, že Apple “potrebuje využiť rok 2016 na doladenie softvéru”.

Následne toto tvrdenie rozpísal.

“Domáce aplikácie pre iPhone, iPad, ale aj pre Mac, napr. ako Mail, Calendar a množstvo iných, už niekoľko rokov neprešli významnejším vylepšením. iTunes pre Mac a rovnako aplikácia Hudba pre iOS potrebujú prejsť štádiom zjednodušenia, a to hlavne po tom, čo do nich bola integrovaná služba Apple Music. Taktiež treba dať dokopy cloudové služby tejto spoločnosti, ktoré sú jej ďalšou veľkou slabinou.”

“Je síce skvelé, že Siri dokáže zapnúť hudbu na novej Apple TV, no nie je už také skvelé, keď táto hudba prestane v polovici hrať.”

Spoločnosť Apple sa vždy vyznačovala produktmi nádherného dizajnu a úžasne doladeným softvérom. V posledných rokoch sa však stále rastúce číslo používateľov (a dokonca aj Apple zamestnancov) začína sťažovať na stratu akéhosi “tajného receptu” pri procese tvorby softvéru.

Čo myslíte, má Mossberg pravdu? Skutočne Apple zaostáva pri tvorbe softvéru alebo by ste vylepšili niečo úplne iné?


zdroj: cultofmac.com