Vzostup a pád iPodu

Vzostup a pád iPodu

Nedávno Apple značne okresal svoju ponuku iPodov. Niektoré modely úplne zmizli z povrchu zemského. Spoločnosť Apple už úplne prestala predávať iPod Shuffle a iPod Nano. Iné, pre potešenie nás, zákazníkov boli výrazne zlacnené. Nedávno sme o tom pásali, ak vás to zaujíma, viac sa dozviete v článku:

Apple zlacňuje iPody

Tento prehrávač bol za 16 rokov svojej existencie nesmierne obľúbený. Avšak tento krok nie je až tak prekvapivý. Dnes je to produkt, ktorý nikto nepotrebuje. Pri službách ako Spotify, YouToube. Ak chceme, môžeme si dokonca uložiť hudbu aj na disk nášho iPhonu a nemíňať si tak dáta.

Nižšie môžete vidieť graf predaja iPodov za celú ich existenciu.

businessinsider.com

Z neho je jednoducho možné vyčítať, kedy sa iPody stali pre užívateľov zaujímavými, ale aj tiež kedy sa záujem začal strácať.

Môžete vidieť, že produkt vstúpil na trh v roku 2002. Od roku 2002 do roku 2006 jeho popularita rástla. Potom sa však niečo zlomilo, tušíte čo?

technobuffalo.com

Áno, správne, v roku 2007, konkréte v Júni tohoto roku, prišiel na trh prvý iPhone. A obľúbené hudobné prehrávače tak začali strácať svoje čaro.

Ako sa vyvíjali nové iPhony, samozrejme, že aj nové iPody, tak ich popularita klesala. Ani najnovšie modely týchto legendárnych hudobných prehrávačov nemôžu iPhonom v ničom konkurovať.

Preto idú do šrotu.


Zdroj titulnej foto: [wikipedia.org](https://cs.wikipedia.org/wiki/IPod) **Zdroj: [businessinsider.com](http://www.businessinsider.com/apple-ipod-rise-fall-chart-2017-7)**