Vývojársku akadémiu Apple úspešne ukončili prví absolventi

Vývojársku akadémiu Apple úspešne ukončili prví absolventi

Vývojárska spoločnosť Apple na pôde Neapolskej univerzity v Taliansku, pred pár týždňami úspešne vydala svojich prvých absolventov. Univerzita je najstaršou univerzitou v Taliansku a 10. najstaršou univerzitou na svete, ale vývojársku akadémiu otvorila len pred necelým rokom. Viem, že táto téma nie je úplne vhodná na rozbehnutý letný a prázdninový čas, ale myslím si že trošku inšpirácie pre študentov, či ostatných ľudí nikdy nezaškodí.


Lisa Jackson v Taliansku


K úspešnému zakončeniu 9 mesačného štúdia, do Talianska osobne priletela viceprezidentka pre životné prostredie firmy Apple Lisa Jackson. Ešte predtým, pridala príspevok na Twitter v ktorom verejne gratulovala všetkým absolventom. Jej gratulácia znela takto : „Gratulujem prvým absolventom našej vývojárskej akadémii v Neapoli“. Podľa mňa je to celkom pekné a zdvorilé zakončenie štúdia.


Zdroj: letemsvetemapplem.eu


Štúdium


Celkové štúdium trvá len 9 mesiacov a zameriava sa predovšetkým hlavne na vývoj aplikácií pre mobilnú platformu iOS. Celé štúdium prebieha v Anglickom jazyku, to znamená, že je to prístupné skoro pre každého. Tým myslím, že Angličtina je len bonusom pre absolventov a nie zaťažením, ako to mnohý z nás môžeme na prvý pohľad vnímať. Okrem toho, že štúdium na univerzite je bezplatné, jej účastníci majú kedykoľvek k dispozícií najnovšie produkty spoločnosti Apple, ako sú napríklad – Iphone, MacBook či iPad.


Firma vytvorila desaťtisíce pracovných miest


„V Európe sa nachádza veľa kreatívnych vývojárov z celého sveta, a preto sme radi, že môžeme pomôcť ďalšej generácii nadaných ľudí, aby nadviazali práve na tieto úspechy,“ povedal šéf spoločnosti Apple minulý rok, keď bol projekt ešte len predstavený.
Dnes sa Apple môže pochváliť, že vďaka online obchodu App Store, vybudovali v Taliansku viac ako 75 000 pracovných miest. Medzi najznámejšie miestne vývojárske firmy patria spoločnosti IK Multimedia či Musement.


Zdroj: citynews-napolitoday.stgy.ovh


Jedna z nevýhod


Keďže záujem o štúdium na Neapolskej univerzite je vysoký, tak samozrejmosťou je, že neprijme každého. Len minulý rok sa na štúdium prihlásilo viac ako 4000 záujemcov, s toho prijali len 200 z nich. Pre vysoký záujem na budúci rok bude kapacita zvýšená z 200 na 400 miest. Možno si hovoríte, že nemáte šancu, ale zase pokúsiť sa niečo urobiť je omnoho lepšie, akoby ste mali niečo stratiť.


Zdroj titulnej foto: iloveapple.sk
Zdroj: thinkapple.sk