iOS

Vývojári appky f.lux verejne vyhlásili, čo si myslia o novej funkcii Night Shift v iOS

· 2 min read
Vývojári appky f.lux verejne vyhlásili, čo si myslia o novej funkcii Night Shift v iOS

Dva mesiace predtým, ako firma Apple vydala beta verziu svojho operačného systému pre mobilné zariadenia iOS 9.3 s funkciou Night Shift, vydali vývojári voľne dostupnej aplikácie f.lux, známej z počítačov s operačným systémom Mac OS X, verziu pre iOS. Aplikácia šetrí zrak používateľov tým, že prispôsobuje farby na displeji počas dňa ich očiam, čo veľkou mierou dopomáha k pokojnejšiemu spánku. Večer teplejšie farby a cez jasný deň chladnejšie - presne ako Night Shift.

Bohužiaľ, aplikácia f.lux sa do obchodu App Store nikdy nedostala, pretože nespĺňala podmienky pre publikovanie v obchode. Vývojári potrebovali prístup k nástrojom (API) na kontrolovanie displeja, ktoré spoločnosť Apple nesprístupnila, vytvorili si preto vlastné API, ktorého použitie je v aplikáciách ponúkaných v obchode App Store zakázané. Kvôli tomu sa vývojári rozhodli, že nájdu iný spôsob, ako inštalovať aplikáciu do iZariadení. Pre svojich priaznivcov pripravili postup, ktorý pomocou Xcode umožňoval do prístrojov s iOS nahrať f.lux. Spoločnosť Apple však na ich ťah rýchlo zareagovala so zdvihnutým varovným prstom, že takéto nahrávanie aplikácií do prístrojov je v rozpore s Dohodou o programe pre vývojárov, s ktorou súhlasili.

Zdroj: iphonehacks.com


Po uvedení funkcie Night Shift na seba reakcia vývojárov aplikácie f.lux nedala dlho čakať. A, ak to môžeme zhodnotiť, je prvotriedna. Najdôležitejšie časti sme preložili:

Sme hrdí na to, že sme prvotnými inovátormi a predákmi v tejto oblasti. Počas našej neustálej práce sme sa za posledných sedem rokov naučili, akí komplikovaní ľudia v skutočnosti sú. Ďalšia etapa aplikácie f.lux je niečo, zverejnenia čoho sa už nevieme dočkať.

> Dneškom vyzývame spoločnosť Apple, aby povolila prístup k funkciám predstaveným tento týždeň, aby nám dovolila vydať f.lux pre iOS a aby podporila náš cieľ napredovať v prieskume spánku a chronobiológie.

Overiť, či bude aj tvoj prístroj podporovať funkciu Night Shift, si môžeš tu.

Zdroj: iphonehacks.com, wikipedia.org