Vývojár spustil operačný systém Windows 95 na hodinkách Apple Watch

· 1 min read
Vývojár spustil operačný systém Windows 95 na hodinkách Apple Watch

Vývojár Nick Lee sa môže pochváliť zaujímavým kúskom. Hodinky Apple Watch obsahujú 520 MHz procesor, 512 MB operačnú pamäť RAM a 8 GB úložisko, čo z nich robí silnejší stroj, ako bola väčšina počítačov, na ktorých v deväťdesiatych rokoch bežal Windows 95. Nick sa teda rozhodol, že na hodinkách spustí tento úspešný operačný systém od spoločnosti Microsoft.

Zdroj: medium.com/

Lee vedel, že pre spustenie Windows 95 sa nemôže spoliehať na klasický Apple WatchKit SDK, keďže neumožňuje vývojárom priamy prístup k dotykovým plochám užívateľa. Musel teda poopraviť určité súbory v rámci WatchKit tak, aby sa jeho vlastný kód spustil skôr ako ten od Apple.

Zdroj: youtube.com

Po tom, ako bol Windows 95 aplikovaný do Apple Watch, mohol nastať proces bootovania, ktorý trval viac než hodinu. Lee taktiež k hodinkám pripojil malý motorček, ktorý štuchal do digitálnej korunky a udržiaval tak hodinky pri živote, resp. zabraňoval im uspať sa. Hneď ako bolo všetko pripravené, užívateľ mohol ovládať myš pomocou svojho prsta. Napriek tomu, že je emulácia neskutočne pomalá, je zaujímavé sledovať, ako sa niekomu podarilo spustiť operačný systém počítača na hodinkách.

Ako to celé funguje, môžete vidieť vo videu nižšie:


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej fotografie: macrumors.com