Dizajnový vývoj najpopulárnejšieho smartfónu na svete

· 3 min read
Dizajnový vývoj najpopulárnejšieho smartfónu na svete

Jabĺčková spoločnosť svoj prvý "výtvor" smartfónu uviedla na trh v roku 2007. Od tohto roka prešiel vývoj, dnes najpopulárnejšieho smartfónu na svete, rôznymi zmenami. My sme sa zamerali na tie dizajnové.

Prvé iPhony

Prvý iPhone z roku 2007 mal vzadu hliníkový obal.

O rok neskôr prišiel nový, plastový iPhone, ktorý niesol označenie 3G, a neskôr vyšiel jeho nástupca, takmer rovnaký, s označením 3GS.

Zdroj: gordonkelly.com

Vylepšené jabĺčka

Novinkou po iPhone 3GS bol iPhone 4, ktorý bol predstavený v júni 2010 a prišiel aj s novým operačným systémom iOS 4. Bol prvým modelom s podporou MicroSIM. Vyšiel v čiernej a striebornej farbe s kapacitou 8, 16 alebo 32 GB. Pri prezentácii iPhonu 4 bol použitý slogan: „This changes everything... again." (Toto všetko zmení... znovu.)

Zdroj: gordonkelly.com

Po iPhone 4 v októbri 2011 vyšiel iPhone 4S. Model prišiel na trh taktiež s novým operačným systémom - iOS 5. Farby tohto modelu tiež boli iba 2 - čierna a strieborná, s kapacitou 16, 32 a 64 GB. Slogan, ktorý vznikol po vytvorení tohto modelu, znie: „It's the most amazing iPhone yet.“ (Toto je doteraz najúžasnejší iPhone.)

Vraj najkrajší iPhone, ako vraví mnoho ľudí, vyšiel v septembri 2012 s označením iPhone 5. Je vybavený novým Lightning konektorom, predošlé iPhony mali 30-pinový konektor. Tento model vyšiel v 16, 32 a 64 GB verzii. Pri tomto modeli nastala zmena v MicroSIM, ktorú nahradila nanoSIM. K jeho výbave patria aj slúchadlá EarPods, ktoré sú dodávané aj k iPod Touch 5. generácie a iPod Nano 7. generácie.

Zdroj: patentlyapple.com

Nástupcom iPhonu 5 je iPhone 5C, ktorý mal byť akoby náhradou iPhonu pre tých, ktorí nemôžu zaplatiť takú vysokú cenu za hliníkový iPhone. Tento model vyšiel v plastovom prevedení a v rôznych farbách - biela, ružová, žltá, modrá a zelená.

Ďalším krásnym modelom je iPhone 5S, ktorý vyšiel v striebornej, sivej (vesmírna šedá) a zlatej farbe. Obrovskou novinkou tohto modelu je Touch ID, teda odomykanie mobilu odtlačkom prsta.

Zdroj: iphone.funfatal.sk

Po veľkom úspechu modelu 5S prišli vytúžené nové smartfóny - iPhone 6 a 6 Plus. Sú prvou generáciu, ktorá je podstatne väčšia ako predošlé modely. iPhone
6
má uhlopriečku 4,7" a iPhone 6 Plus dokonca až 5,5". Farby z predošlého typu iPhonu sa zachovali (strieborná, šedá a zlatá).

Najnovším smartfónom od Apple je iPhone 6S a 6S Plus. Od predchodcu bez označenia S sa vizuálne takmer nelíši, avšak sú tam isté zmeny. iPhone 6S a 6S Plus sú vyrobené z novej zliatiny hliníka a krycie sklo je to najodolnejšie, aké sa momentálne používa na výrobu smartfónov. Tiež musíme spomenúť vylepšený fotoaparát - 12 Mpx, 4K videá a krásne Live Photos. Dôležité, hlavne pre ženy, je obohatenie S-kového radu o ružové prevedenie tohto zariadenia - Rose Gold.

Zdroj: supportapple.com

Viac nemôžeš váhať, ak ešte nemáš iPhone, kupuj. :-)


zdroj titulnej foto: iphoneincanada.ca
zdroj: apple.com, anandtech.com