Výrobca čipov pre Apple hlási zníženie výroby kvôli zemetraseniu na Taiwane

· 1 min read
Výrobca čipov pre Apple hlási zníženie výroby kvôli zemetraseniu na Taiwane

Výrobca čipov pre Apple, spoločnosť TSMC, ktorá je zodpovedná za výrobu procesorov série A9 pre iPhone 6s a 6s Plus, bol nútený znížiť dodávky počas prvého štvrťroku 2016 kvôli veľkému zemetraseniu, ktoré postihlo južný Taiwan na začiatku tohto mesiaca.

TSMC pôvodne odhadovalo, že zemetrasenie spôsobí zníženie dodávok o menej ako 1 percento. Teraz však spoločnosť tvrdí, že spôsobené škody sú horšie, než sa pôvodne očakávalo, takže sa dodávky celkovo znížia o viac ako 1 percento.

TSMC čoskoro poskytne konkrétnejšie informácie o vplyve zemetrasenia na výrobné zariadenia v dlhodobom horizonte. Silné zemetrasenie s magnitúdou až 6,4 zasiahlo Taiwan 6. februára, pričom zahynulo 116 ľudí a mnoho ďalších bolo zranených.
Zdroj: CNN.com
"TSMC pôvodne odhadlo, že viac ako 95 % strojov by mohlo byť obnovených do normálneho režimu do 2-3 dní po zemetrasení," hlási DigiTimes. "Stroje v zariadení Fab 6 a Fab 14B sú už plne obnovené," uviedla firma.

Spoločnosť TSMC je presvedčená, že dosiahne plánované tržby vo výške 5,9 - 6 miliárd amerických dolárov za prvý štvrťrok roku 2016, a to aj napriek poklesu dodávok.

Je nepravdepodobné, že toto nešťastie bude mať vplyv na dodávky iPhonov, a to aj napriek tomu, že spoločnosť TSMC bola vybraná ako jediný dodávateľ procesorov Apple A10 pre nadchádzajúci iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Zdroj titulnej foto: geeknewsblog.com
Zdroj: iphonehacks.com