Zamestnanec Apple prehovoril: "S Cookom sa mi pracuje lepšie."

Zamestnanec Apple prehovoril: "S Cookom sa mi pracuje lepšie."

Podobný koncept článkov zachytávajúcich rôzne zaujímavé momenty zo sveta známych ľudí, ktorých obdivujeme na Slovensku, veľa nemáme. Preto sme sa rozhodli ti raz za čas priniesť niečo, o čom sa bežne na internete nedočítaš.

Čítaj tiež: E-mail, ktorý Steve Jobs poslal svojim zamestnancom v roku 2006

Dnes pôjde o vyjadrenie bývalého zamestnanca Apple, ktorý chce ale ostať v anonymite. Dúfame, že jeho dôvody budeš chápať. Mal tú česť pracovať v spoločnosti za čias oboch šéfov, dokonca sa s nimi stretával aj osobne.

Zdroj: iphonehacks.com

"Všeobecne by som povedal, že sa mi lepšie pracovalo s Cookom. Zatiaľ čo sa obaja rozhodovali väčšinou na základe intuície, Cook bol zvyčajne menej uštipačný - nikdy ma "nezvozil" ako Jobs a nezažil som ani, žeby to urobil komukoľvek inému z tímu.

Takisto oveľa častejšie chváli ľudí za dobre vykonanú prácu. Kým Steve považoval dobrý pracovný výkon za odmenu samotnú, Tim si vždy vyhradí čas pre ľudí, ktorí presiahli jeho očakávania, poďakuje im a váži si ich.

Na druhej strane ale začína pracovať oveľa skôr ako Jobs v posledných rokoch, a preto, pokiaľ je v stávke niečo dôležité, čaká, že tam budeš vtedy, keď aj on. To znamená, že keď ti pošle o piatej ráno e-mail, očakáva odpoveď. Ak mu neodpíšeš dostatočne rýchlo, určite sa neskôr na margo situácie vyjadrí a dá ti pocítiť, že od teba čakal viac."

Zdroj titulnej foto: thedailybeast.com
Zdroj: Bývalý zamestnanec Apple