Vypína sa vám iPhone 6s? Apple vám batériu vymení!

Vypína sa vám iPhone 6s? Apple vám batériu vymení!

Apple si pred nejakým časom priznal chybu ohľadom batérii v iPhone 6s. Ten sa mnohým používateľom vypínal aj keď mal 30 a viac percent kapacity a navyše sa odmietal zapnúť až do chvíle, kým nebol pripojený na nabíjačku. Po zapnutí mal znova približne tú kapacitu batérie, ktorú pred vypnutím.

Ak je vám táto situácia známa, tak možno máte nárok na výmenu telefónu. Apple priznal výrobnú vadu a podľa jeho slov vyreklamuje všetky telefóny, ktoré spĺňajú určité podmienky.

Apple zistil, že existuje malé množstvo iPhonov 6s ktoré môžu trpieť neočakavanými vypnutiami. Nie je to bezpečnostný problém a týka sa iba zariadení so špecifickým sériovým číslom vyrobených medzi septembrom a októbrom 2015. V prípade potreby zaneste svoj iPhone do servisu kde vám bude oznámené, či pod program výmeny spadá aj váš kus.

zdroj: technobezz.com

Zistiť, či vám vymenia aj váš telefón je úplne jednoduché. Stačí nájsť sériové číslo telefónu na jeho zadnej strane alebo v Nastavenia-> Všeobecné -> Informácie. Následne stačí navštíviť stránku o výmennom programe, kde je potrebné sériové číslo zadať a uvidíte, či patrí váš iPhone medzi chybné.

Telefón musí byť pred výmenou v 100%-nom stave a pokiaľ máte napríklad prasknutý displej, tak je potrebné ho pred výmenou batérie vymeniť na vlastné náklady. Výmena batérie nepredlžuje záručnú lehotu a ak bola vaša batéria už v minulosti vymenená, tak na opätovnú výmenu nárok nemáte.


Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com
zdroj: 9to5mac.com