Vynálezca prvého mobilného telefónu si myslí, že iPhone 6s je nudný

· 2 min read
Vynálezca prvého mobilného telefónu si myslí, že iPhone 6s je nudný

Vždy tak bolo, vždy tak bude. Tábor ľudí, ktorí používajú smartfóny sa viac-menej delí na dve skupiny. Jedna skupina preferuje iPhone a druhá Android. Obyčajne nás názory druhých ~~zaujímajú až tak, že sa s nimi pohádame ~~nezaujímajú, keď sa ale vyjadrí na danú tému človek, ktorý vymyslel prvý mobilný telefón, prinajmenšom ide o zaujímavý pohľad.

Martin Cooper. Tak sa volá človek, ktorý prišiel s prvým funkčným mobilným telefónom. Tento muž, ktorý v roku 1973 ako prvý na svete volal z mobilu na Manhattanskom chodníku sa v rozhovore pre GeekWire vyjadril, že je pre neho nový iPhone 6s nudný. Netvrdí, že nový iPhone nie je pokrok, ide o to, že neverí, že tieto vylepšenia robia iPhone nevyhnutným.

Každý rok sa snažia prísť s niečím novým, zaujímavým. Telefón je väčší, má viac pixelov, viac megahertzov. Myslím si, že budúcnosť je softvér. Musia vymyslieť spôsob, vďaka ktorému sa stane telefón nevyhnutným.

Na túto tému sa ďalej Cooper vyjadril, že veci, ktoré na telefónoch vykonávame nie sú tak o nutnosti ako o pohodlnosti.

Aj napriek tomu, že niektorí nevedia prežiť bez svojho telefónu, nenachádza sa tu veľa potrebných vecí. Ide skôr o to, že si nimi uľahčíme život.

Následne na to povedal, ako si on predstavuje niečo, čo by stálo za to mať a mohlo by sa stať nevyhnutným.

Funkcia, ktorá nás varuje o možnom infarkte. To je dôležité.

Niektoré najnovšie telefóny, vrátane Samsungu Galaxy S6 obsahujú merač tepu, ktorý je už zabudovaný v zariadení a ľuďom pomáha zaznamenávať srdečnú aktivitu.

Cooper si tiež myslí, že virtuálna realita sa stane veľkou časťou počítačového odvetvia. Povedal, že toto odvetvie sa vyvíja rýchlejšie, ako telefóny v ich počiatočnej fáze.

Vynálezca telefónu sa teda nechal vypočuť. Z tohto celého môžeme dedukovať, že Cooper stále nepovažuje smartfóny za dôležité, ale skôr doplnkové. Ak sa na to ale pozeráme z podobného hľadiska ako on, musíme s ním v niečom aj súhlasiť. Novodobé telefóny nám sú dôležité, no stále nám veľmi nepomáhajú v oblasti života a zdravého životného štýlu. Aj keď, isté kroky za týmto cieľom sa začali realizovať.

Zdroj: businessinsider.com