Tesla umožní skúseným používateľom za poplatok vylepšiť batériu

· 2 min read
Tesla umožní skúseným používateľom za poplatok vylepšiť batériu

V dnešnej dobe je skoro všetko na baterky, vrátane áut. Tesla je na tom podobne. Predsa ich elektromobily musí niečo pohánať a pri elektromobiloch to asi benzín nebude. Ak si kupujte Teslu, medzi mnohými vylepšeniami si vyberáte aj batérie. Tesla S 70 obsahuje 70 kWh batériu, s ktorou môžete pokojne prejsť približne 300 km. Ak si priplatíte 3 000 $, môžete vlastniť 75 kWh batériu, čo vám dodá +- 25km väčší dojazd. Avšak keď si aj priplatíte, dostanete úplne ten istý typ batérie. Prečo?

Zdroj: blog.caranddriver.com

Pretože Tesla má v sebe akési skryté nastavenia, za ktorých odomknutie si musíte, samozrejme, priplatiť. Ale cena nie je malá. Zatiaľ čo napríklad také Volvo XC90 žiada o odomknutie týchto nastavení okolo 300 $, Tesla žiada rovných 3 000 $. Síce je pravda, že dostanete prístup k omnoho citlivejším nastaveniam, no aj tak je to prehnaná cena. Tieto nastavenia obsahujú akési rozšírenia nastavenia spotreby, ale aj výkonu.

Zdroj: www.greencarreports.com

V nastaveniach si teda môžete doslova vylepšiť svoju batériu aj bez aktualizácie. V tých lepších prípadoch môžete byť šetrnejší na svoju batériu, čo môže mať za následok pomalé opotrebenie batérie, a tak nebudete nútení si kupovať nové auto po 4 rokoch. Tieto nastavenia však ale môžu mať katastrofálny dopad na auto, ak ich bude vykonávať úplný amatér. Nielenže sa môže batéria poškodiť, ale taktiež môže auto zhorieť. Tesla preto odomknutie nastavení neumožní každému, ale len skúseným vodičom auta Tesla. Preto, ak si správne nastavíme náš elektromobil, môže nám auto vydržať aj 7+ rokov. Nebude treba míňať peniaze na nová autá.

Zdroj titulnej fotografie: Insidedeevs
**Zdroj: TheVerge**