Vykopávka zvaná iPod mini sa na chvíľku objavila v Apple Store

Vykopávka zvaná iPod mini sa na chvíľku objavila v Apple Store

Nedávno poslala spoločnosť Apple na onen svet iPod Nano a iPod Shuffle. Zlacnila nám model zvaný iPod Touch. Niektorí zarytí fanúšikovia dúfali, že sa do predaju ešte niekedy dostanú staršie modely. Na moment sa im aj splnil sen, niekde sa stala chyba a iPod mini sa objavil v internetovom obchode firmy Apple.

Na singapurských stránkach spoločnosti Apple na pár hodín predával iPod mini. Link je v túto dobu už bohužiaľ nefunkčný, avšak máme screenshot, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

macrumors.com

Cena bola 446,34 singapurských dolárov a dodaný vám mal byť do dvoch až troch týždňov. Avšak výroba a predaj iPodov mini bola ukončená pred viac ako 12 rokmi.

Staručké iPody mini boli k dispozícií v modrom, zelenom, ružovom a striebornom farebnom prevedení. Farebný výber bol celkom pekný. Avšak to isté sa bohužiaľ povedať nedá o kapacite úložiska. V dnešnej dobe by sme taký produkt vysmiali, avšak kedysi, v roku 2005, kam tento iPod patrí, to bol neskutočný luxus. K dispozícií boli totižto dve verzie, a to modely s 4GB a 6GB úložiskom.

Avšak ako som už vyššie spomínal, šlo len o omyl. Tento iPod už v certifikovaných obchodoch Applu nezoženieme. Ak by sme len predsa chceli kúpiť nejakú starú vykopávku, mali by sme sa obrátiť skôr na kamaráta, ktorý niečo také kedysi mal, alebo sa popozerať v bazároch na internete.


Zdroj titulnej foto: [simplysyndicated.com](http://www.simplysyndicated.com/the-ipod-mini-moment/) **Zdroj: [macrumors.com](https://www.macrumors.com/2017/07/28/ipod-mini-appears-on-apple-singapore/)**