Aký má iPhone 6 výkon v Low Power móde?

· 1 min read
Aký má iPhone 6 výkon v Low Power móde?

Na Apple WWDC konferencií 2015 sme sa dozvedeli veľa nových vecí. Asi najviac diskutovanou témou ale ostal iOS 9. Nový operačný systém určený pre iPhone a iPad znova prináša zopár nových vylepšení.

Tento update nie je ani tak o radikálnych zmenách ako skôr o menších vylepšeniach. Môžeme spomenúť napríklad pridanie úplne novej aplikácie ako "News" ktorá bude fungovať akoby RSS čítačka, podobne tomu, ako funguje Flipboard. iOS ale v sebe bude zahŕňať aj novú funkciu, ktorú privítajú mnohí z nás a tou je šetrič energie.

Táto funkcia sa teda nakoniec dostala aj do Apple zariadení. Jej využitie spočíva v šetrení batérie pri nízkej kapacite. Keď Váš iPhone dosiahne istú percentuálnu hranicu baterky, systém automaticky zapne šetrič. Tento šetrič sa bude prejavovať napríklad znížením výkonu procesora alebo obmedzením behu aplikácií na pozadí.

MacRumors sa rozhodli otestovať, aký výkon bude mať iPhone 6 po tom, čo sa prepne do šetrného režimu. Výsledky boli merané v aplikácií Geekbench 3. Merania boli prekvapivé, prišlo sa na to, že iPhone týmto okradnete až o 40% svojho výkonu. To znamená, že po zapnutí tohto režimu by bol iPhone 6 výkonnostne niekde medzi iPhonom 5 a iPhonom 5s.

Apple hovorí, že keď je režim zapnutý, zníži sa spotreba energie, aplikácie na pozadí budú limitované a automatické sťahovanie ako aj vizuálne efekty budú skresané alebo úplne vypnuté.

Bolo tiež povedané, že týmto módom sa výdrž batérie môže zvýšiť až o tri hodiny navyše. Aké budú reálne hodnoty zatiaľ môžeme iba odhadovať. Applu ale môžeme pripísať bod ku dobru za implementovanie takejto funkcie do nového systému.