Výdrž batérie Vás prinúti kúpiť si iPhone 8

· 2 min read
Výdrž batérie Vás prinúti kúpiť si iPhone 8

Prenosnú elektroniku dnes vyrába mnoho spoločností, napriek rozličným výrobkom, majú všetky jeden spoločný problém - batériu. Zatiaľ čo sa v posledných rokoch darí väčšinu komponentov podstatne zmenšovať a predsa robiť výkonejšími, pri cenovo dostupnej batérii stále platí pravidlo čím väčšia tým dlhšia výdrž. Ako sme mohli vidieť pri predstavovaní MacBookov, tento fakt trápi aj Apple, keďže väčšinu "vnútorností" tenučkého tela tvorí práve batéria.

Zdroj: appleinsidercdn.com

Podľa správy analytičky Katy Huberty iPhone 8 dostane už spomínané novinky ako je bezdrôtové nabíjanie, AMOLED displej, 3D senzory, či vylepšenú umelú inteligenciu, ale bude to práve výdrž batérie, ktorá užívateľov nadchne a presvedčí k prechodu na nový iPhone, ktorý by mal podstatne pomôcť Applu preraziť v Číne. Podľa Katy čínski majitelia aspoň dva roky starého iPhonu čakajú práve na zmenu dizajnu a spomínané novinky by po boku s vylepšenými aktuálnymi modelmi mali zaistiť, zase raz, tie najlepšie predaje iPhonu vôbec. Hubertyová sa nechala počuť, že hodnota akcií spoločnosti po začiatku predaja nového modelu porastie až na rekordných 154$ za akciu, čo by znamenalo nárast o približne 11% oproti dnešnej hodnote 136,53$ za akciu.

Zdroj: thanhniennews.com

Nakoniec treba poznamenať, že podobnú zmenu očakáva aj snáď najuznávanejší analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities. Podľa jeho informácií, by mali byť ostatné vnútorné komponenty pripravovaného iPhonu zmenšené práve aby vytvorili väčší priestor pre batériu. Zatiaľ čo batérie používané v iPhonoch dodnes mali tvar obĺžnika, tie nové by mali byť formované v tvare písmena L. Podľa jeho odhadov by sa tak výdrž batérie 4,7 palcového iPhonu 8 mohla priblížiť výdrži Plus modelu.

Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej foto: blogspot.com
Zdroj: macrumors.com