Vydá Apple druhú generáciu Apple Pencil?

· 2 min read
Vydá Apple druhú generáciu Apple Pencil?

Apple vraj plánuje zaviesť druhú generáciu Apple Pencil už tento rok. Nová Apple ceruzka by mohla byť predstavená na akcií o ktorej sa hovorí že sa bude konať v marci, kde sa spolu s ceruzkou predstavia tak isto aj nové generácie iPad Pro.


Zdroj: macworld.co.uk


Potenciálne funkcie pre druhú generáciu Apple Pencil nie sú známe, ale predchádzajúca správa od Bloomberg hovorí, že Apple zvažuje nové schopnostipre iPad, vďaka ktorým by Apple Pencil mohla pracovať v širšom rozsahu aplikácií, ktoré by mohli byť zavedené spolu s novým doplnkom.


Zdroj: fonow.com


Apple tiež hovorí o tom, že druhý koniec ceruzky by sa zmenil na "gumu", za pomoci senzoru ktorý by rozoznal povrch ceruzky a ktorým koncom práve pracujete.


Zdroj: fonow.com


Taktiež sa uvažuje nejakú dobu, že Apple ceruzka bude kompatibilná s Macom, a to napríklad pri podpisoch na trackpade, čo je väčší skok ako väčšina z nás očakáva.


Zdroj: fonow.com


Taktiež obrovským pokrokom vpred by bola schopnosť Apple Pencil rozoznávať farby z celého sveta, ktoré by sme mohli hneď využiť.


Zdroj: fonow.com


Klebety tak isto naznačujú, že Apple predstaví nový iPad Pro model, o veľkosti 10 palcov takmer bez okrajov. Funkcie, ako je touch ID by údajne mali byť zabudované do displeja, podobne ako by to malo byť pri iPhone 8. Očakáva sa, že bude mať zlepšený displej a modernizovaný A10X procesor.


Zdroj titulnej foto: autoworldnews.com
Zdroj: macrumors.com,macworld.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read