Vybitý iPhone na opekačke? Nabi si ho pomocou ohňa!

· 2 min read
Vybitý iPhone na opekačke? Nabi si ho pomocou ohňa!

Každý, kto chodieva často do prírody, musí občas zápasiť s jedným vážnym problémom - vybitá batéria mobilu. Obzvlášť iPhony sa nemôžu pýšiť extra veľkou kapacitou batérie. Preto sme v prípade, že ideme do prírody na dlhšie, odkázaní na externé batérie. A keď sa vybijú aj tie? Nuž, máme smolu. Alebo nie?

Z tejto problémovej situácie by ti mohla pomôcť šikovná vychytávka menom FlameStower. Vďaka nej si môžeš nabiť akékoľvek elektronické zariadenie len vďaka energii z ohňa.

zdroj: mantitlement.com

Ako to funguje?

FlameStower vytvára a využíva teplo vyžarujúce z ohňa a následne ho premieňa na energiu pomocou termoelektrického generátora. Užívateľ najskôr vloží špeciálnu kovovú platničku priamo do ohňa. Na jej druhej strane sa nachádza malá vodná nádržka, ktorá sa napustí vodou. Na nabíjanie mobilu teda postačí len oheň a voda.

Je samozrejmé, že pri nabíjaní podobným spôsobom sa nikdy nedosiahne taká rýchlosť ako priamo zo zásuvky. Všetko záleží od toho, aké veľké teplo dokáže oheň vytvoriť. Autori prirovnávajú nabíjanie iPhonu k nabíjaniu cez USB port v počítači, čo nie je vôbec zlé. Ak teda hovoria pravdu...

zdroj: gadgetreview.com

FlameStower je rozhodne zaujímavá a užitočná vec pre každého, kto si na dlhší čas rád vyrazí do prírody. Oproti solárnym nabíjačkám sa dá použiť, aj keď nesvieti slnko a dokonca aj v noci. Pokiaľ ťa FlameStower zaujal, môžeš si ho kúpiť na Amazone za 99 dolárov, čo je v prepočte približne 85 eur.


Zdroj titulnej foto: mywhitsend.org
Zdroj: http://stowerenergy.com/